Svadobná fotografia za 100 eur

Zobraz úvodný príspevok
Dobrý deň. Chcela som sa opýtať na tuto ponuku. Mal s tým niekto skúsenosti? http://www.facebook.com/SvadobnaFotog...
Odpovedať
Profilova fotka
@valentinasteska nic nedas na dobreho fotografa .... ale toho trebe este najst .... daj na profesionalov a pracu co vidis ... nas fotil segrin priatel .... tiez ze ma kameru a vie fotit .... mala so co robit aby som nasla aspon jednu normalnu foto na podakovacie karty .... no a teraz planujeme sa dat fotit na slovensku profesionalom
Odpovedať
@fotografo ja som tym len chcela povedat, ze velakrat sa z fotiek vytráca také to čaro a preto by som neodsudzovala neprofikov za ceny.... taktiez nie kazdy profik nim aj v skutocnosti je, tak ako to tu uz niekto spominal... moj nazor...
Odpovedať
Profilova fotka
profik je ten, ktory si svojou pracou dokaze zarobit nie len na svoje pracovne nastroje, vzdelavanie sa, odvody a ostatne naklady suvisiace so zivnostou, samozrejme tiez na primerane zivobitie (aby na svadbu nemusel ist v roztrhanych teniskach, lebo musi setrit a na nic slusnejsie nema).... na to navazuje aj to, ze musi odvadzat pracu maximalne zodpovedne, k spokojnosti zakaznikov, lebo inac nebudu dalsie zakazky, nebudu peniaze a bude po profikovi.... k tomu spominanemu chirurgovi, ten sa najskor ucil rezat na neboztikoch, potom asistoval skusenym kolegom pri operaciach a az potom sa dostal k tomu, ze pod ich dohladom zarezal do ziveho.... kto chce alebo musi z nejakych dovodov byt pokusnym kralikom, nech si necha nafotit svoju svadbu za 100eur, mozno bude mat stastie... ale je dost mozne, ze aj nie... kto chce istotu, ze dostane to, co mu je slubene a co ocakava, nech si priplati za sluzby niekoho, kto ma nafotenych aspon 100, 200, 300 atd. svadieb a vie o com je tato robota...
Odpovedať
Profilova fotka
@robo_2 Fotograf za 100 alebo 0 eur sa nesnaží konkurovať fotografovi čo ma nafotených 100-300 svadieb. Tu ide u úplne inú cieľovú skupinu. Napr. ja sa orientujem na páry, ktoré si takéhoto fotografa jednoducho nemôžu dovoliť (a je ich v dnešnej dobe naozaj dosť) a fotenie inak prenechajú nejakému kamarátovi čo ich nafotí kompaktom alebo mobilom. Takto si pomáhame navzájom. Ja zbieram referencie, skúsenosti, budujem portfólio a oni majú fotky, ktoré by inak nemali vôbec. Popritom veľa študujem, vzdelávam sa, chodím na kurzy a workshopy, k foteniu pristupujem maximálne zodpovedne... ale najlepšia škola je aj tak priamo v praxi. Každý pár pri fotení so mnou vie do čoho ide, všetko im podrobne vysvetlím a nehrám sa na majstra sveta. Ešte som sa pri takomto postupe nestretol s nespokojným klientom. A čo sa týka toho, že amatér fotí s lacnou technikou, ako tu niekto spomínal, tak ja napríklad fotím Nikonom D800 a D300 + sklá 1,4-2,8 ale nepovažujem to za tak dôležité.
Odpovedať
Profilova fotka
@fotografo techniku mam drahu to priznavam, ale blazon ani pravnik nie som, zarobil som si poctivo ;-) . Fotit za 0 ci 100 eur si mozem dovolit max. 1 rok, potom musim ist s cenou vyrazne vyssie, inak to mozem zabalit. Nastastie pre mna nefotim len svadby, ale mam aj ine komercne zakazky, prenajimam atelier, mam pozicovnu foto techniky, takze techniku mam uz takmer celu splatenu. A neuveris, vsetko legalne :)
Odpovedať
Ja som mala Fotografa z okolia Banskej Bystrice - volala sa Jaro Moravcik, cena fotiek stala 140 EUR (pred 2 rokmi), neviem ako to je teraz, v cene som mala portrety a fotky z obradu. Vybrala som si ho na zaklade odporucani, vopred sme videli jeho ine prace a aj s nasimi fotkami sme boli maximalne spokojni. Pripajam link: http://www.svadobnefoto.eu/foto/2011.... Velmi mily a ustretovy chlapik, nakoniec sme si u neho dali spravit aj fotku ako obraz na platno. Urcite by som ho odporucila vsetkym co hladaju pekne fotky za dobru cenu.
Odpovedať
https://www.facebook.com/bellafoto.ev... fotografka za 150eur, no zvazte, ci cena hovori o kvalite :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@jankastubka 140 euro za 20ks portretnych fotiek v datovej podobe u nas na Spisi to je priemerna cena. Sice malo kto z fotografou co sa tomu dlhsie venuje zoberie taku malu zakazku ked svadba tak cela aby sa mu to oplatilo lebo je predpoklad ze vychyta takmer kazdu sobotu pocas sezony bohuzial svadby su zvacsa iba v sobotu a preto radsej berieme cele svadby.
Odpovedať
@markolino u nás to ale nebolo 20 ks fotiek. V cene sme mali: portrétové foto v exteriéri alebo interiéri + svadobný obrad, je min.150 najlepších fotoexpozícií upravených z hladiska farebnosti,výrezu,expozícii a retuše, 20ks fotografií formátu 15x21 je v papierovej forme a Dvd s potlačou a obalom. Ked som pozerala teraz, stoji to uz 170 EUR, ale odvtedy preslo 1,5 roka. Ako som vravela, my sme boli velmi spokojni, vsetkym by som Jara Moravcika odporucala. K nemu som sa dostala na odporucanie od inych. Na zaciatku sme boli u neho doma, kde nam ukazal co uz nafotil - velmi sa nam to pacilo. A dohodli sme sa na nasej predstave. Bol velmi ochotny a ustretovy. Co sa tyka velkosti zakazky - ak sa to spravne nacasuje, vie stihnut v tu sobotu 2 mensie v pohode - my sme mali portrety doobeda max 2 hodiny. A obrad poobede - max. 0,5 hodiny. Samozrejme chapem, ze ak ma skor zajednanu vacsiu zakazku, tak tu uprednostni.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Nuž čo v poslednej dobe veľa prší a "takzvaní" profesionáli rastú bohužiaľ aj na tejto stránke ako huby po daždi. Skúste sa ho opýtať či to robí popri inom zamestnaní, alebo sa fotografovaniu venuje oficiálne napríklad na živnosť. Fotografovať svadbu a hlavne portréty tomu sa treba venovať aj "po svadbe" a robiť umeleckú fotografiu len popri inom zamestnaní !?, potom tá cena ! Nikdy by som svoju prácu nepredal pod cenu.
Odpovedať
Profilova fotka
@jankastubka Hmm. tak to ano skvela cena moje naklady su za takuto cenu ved len uzavierku ktoru fotograf na svadbe vycvaka je cca 30-50 ecok. Tak Gratulujem to je vrazebna konkurencna cena. Neviem si predstavit po odpocitani nakladov a odvodov ze by som zo svadby ktorej mam zisk nula alebo minus aby to bola moja tyzdena placa fotografa lebo tolko to priblizne trva spracovanie. Nuz co taky je svet tato profesia pomaly a isto zanika. Asi by sme mali ziadat EU o prispevok ako to maju polnohospodari. :-) Osobne ale Vam nevesta gratulujem je to bezkonkurecna cena.
Odpovedať
@pentelka no dost zle, takze cena hovori :-)
Odpovedať
@jozefgriger to je uplne jedno ci to robi popri zamestnani alebo nie... poznam takeho co to robi , a ma zivnost , a pyta si slusnu sumu za svadbu...nejde pod cenu..
Odpovedať
@markolino @jozefgriger Ja chapem vsetky nazory. Som laik takze pri pohlade na fotku neviem posudit ako dlho sa jej kto musel alebo nemusel venovat. Co vsak viem, ze som mala urcite ocakavania a tie sa naplnili a to je dolezite. Celu svadbu som sa snazila udrzat v ramci rozpoctu, ktory som mala a robila som kvoli tomu aj obety - napr. povedala som si ze nemam na kameramana aj fotografa a vybrala som si len jedno. Takisto fotograf mal baliky aj drahsie na celu svadbu a podobne - vybrala som si pre mna prioritu - portrety. Nepotrebujem zivu kapelu ani zivu kvetinovu vyzdbou... Svadobnu kyticu som si nasla krasnu za 20 EUR aj s pierkom pricom niektore baby su ochotne za to s kludom dat 100 EUR a kytica aj tak zvadne. Na hostinu sme si miesto draheho hotela vybrali hotinec, ktory bol krasne vyzdobeny a mal chutne jedlo za skvelu cenu, vsetci si pochvalovali. Napriek tomu, ze som sa snazila setrit kde sa dalo, myslim, ze som mala krasnu svadbu. Ja nehovorim, ze teraz vsetci maju fotit za tu cenu, ako som mala ja. Keby som tie peniazky mala a nemala co s nimi, tiez mozno uvazujem v inych cenovych hladinach a vyberiem si to najlepsie z najlepsieho - tiez som videla uzasne obrazky za 300 - 500 EUR. Ale zial videla som za 300 aj take, ktore boli na zaplakanie.
Odpovedať
@fotografo priemerne a podpriemerne sa neoplati fotit, clovek z toho urcite nevyzije... ale kto to robi dobre, ten sa nemoze stazovat...
Odpovedať
@fotografo a ako to ze su taky ktori daju aj 1000-1500 eur za foto, alebo video...
Odpovedať
Profilova fotka
keby boli vsetci, ako spominani "fotografi za 100eur", tak by to mohlo fungovat aj takto - clovek by si kupil napriklad sustruh, prisiel do fabriky za majitelom, ci by ho nezamestnal, ze ma paradny sustruh - na vyplatu mu bude stacit 20% z toho, co plati tym, ktorym tie sustruhy musel kupovat majitel(navyse ma s nimi kopec inych nakladov), samozrejme prvy rok bude robit zadarmo...... chapem, su nevesty s velmi obmedzenym rozpoctom - tym odporucam, aby vyberali velmi dokladne(tak ako treba kontrolovat akciove potraviny v hypermarketoch) ....tie, ktore tento problem nemaju a nechcu zo seba robit pokusnych kralikov, budu asi hladat osvedceneho fotografa s patricnymi skusenostami a vysledkami ;-)
Odpovedať
@fotografo bez investicie sa to neda, ale niekto ked zacina nekupuje hend techniku za 20-30 tisic eur...urcite treba postupne... a ked to nejde tak to zabalit...
Odpovedať
Profilova fotka
Zasada pri komercnom foteni je nerobit nic zadarmo ani pod naklady pretoze klijent nepochopi ze sa len fotograf uci a tuto cenu ocakava ako standard pri kazdom fotografovi. Nie kazdy vie kolko nakladov a utrap sa za fotenim svadby skryva. A straveny cas fotenia nie je cielovy cas celkovej prace vlastne je to iba maly zlomok. Dalej ako v kazdej sluzbe mame pokryvenu konkurenciu teda coraz viac fotografov bud to robia popri zamestnani na cierno alebo zamnestnany na urade prace :-) . A s takou konkurenciou sa zapasit neda pretoze su oslobodeny od dani a odvodou. Dalej aj ked nezarabaju tak aspon nemaju povyne odvodove naklady. Bohuzial poznam mnoho fotografou ktory zrusili zivnost a tiez to robia nacierno aby sa dorovnali s konkurencnym prostredim. Ked tak uvazujem ani sa im necudujem vlastne ich chapem na Slovensku je to proste tak. V tomto texte nepoukazujem na kvalitu fotografa to urcuje iba zakaznik ale na nezmyselnu cenotvorbu.
Odpovedať
Profilova fotka
Markolino, to vystihol úplne presne. A ešte tí, čo to robia na čierno inzerujú na tejto webstránke v kolonke PRO.
Odpovedať
My napr. v balíku s videom ponúkame fotenie ako keby zdarma, keď vezmeme do úvahy cenu kamerovania. Avšak nie vždy musí niekto robiť za obrovskú hromadu peňazí. To že niekto strávi pri strihu resp. pri úprave fotografií deň a niekto týždeň je mnohokrát o jeho šikovnosti a o výkone techniky. Nie je pravidlo že čo je lacné je zlé. Ale vždy si treba pozrieť práce alebo s kým tá osoba spolupracuje, či stojí na jednom bode alebo sa posúva niekam. Pretože referencie častokrát povedia o kvalitách.
Odpovedať
Profilova fotka
Sikovnost je relativny pojem aj vykon techniky ze ? Poznam vela sikovnych skracovacich metod ako si ulahcit pracu ale nepoznam ich asi dost. Ako fotograf pozeram pracu svojich kolegov kameramanov a musim povedat ze rozdiel vidno ak strihu venuju den alebo niekolko dni ci tocia jednou kamerov alebo troma. A samozrejme cim viacej kamier tym sa to striha tazsie. pretoze pracuje s obrazom ktore ma vacsie mnozstvo pohladov. Napr. Pasostudio alebo ProvideoKE tyto chlani robia na xenonoch procakoch.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?