Hľadá sa začínajúci fotograf - 21.9.2019 BA

Profilova fotka
Ahojte, hľadám začínajúceho fotografa, prípadne fotografa, ktorý si potrebuje rozšíriť portfólio a vedel by mi ponúknuť svadobné fotenie do 400€. Prosím profesionálnych fotografov, ktorý fotia v iných cenových kategóriách, aby sa na mňa za túto diskusiu nehnevali. Mne sa veľmi páči, že si navzájom nepodkopávate ceny a držíte spolu a aj úplne súhlasím so všetkými argumentmi, ktoré tu pri podobných otázkach často čítam. Na každú položku sa snažíme vyčleniť sumu adekvátnu našim možnostiam a prioritám :)
Odpovedať
Nerozmýšlali ste skôr nad tým zaplatiť si profesionála len na časť svadby? napríklad obrad + portrétne fotenie? určite je rozumnejšie mať síce len časť svadby ale nafotenú kvalitne ako mať síce nafotený celý svadobný deň ale v pochybnej kvalite... predsa len fotky sú jediná vec ktorá vám okrem spomienok ostane na vždy...koláče sa zjedia... zo sály po hostine odídete, šaty si už viac asi neoblečiete....ale fotky vám ostanú na celý život...
Odpovedať
@slecnabe naozaj neodporúčam na fotografovi šetriť. Fotky ťa budú tešiť ešte veeeeľmi dlho po svadbe, a ak budú zlé, je to niečo čo sa už nedá zmeniť a vrátiť späť. Skús sa zamyslieť nad tým, či nechceš radšej kvalitného fotografa na časť svadby. Mnoho fotografov má balíčky, z ktorých si môžeš vybrať. Aj naša fotografka (www.japhotography.sk) má myslím tri či štyri veľkosti balíčkov, najnižšia suma bola okolo 400 €, cenník ale posiela na vyžiadanie, nemá na stránke. Skús popozerať a zvážiť.
Odpovedať
Profilova fotka
Dobrý deň som svadobný fotograf z Okresu Prievidza ale fotím po celom SR a ak by vás zaujala moja tvorba budem rád ak sa dohodneme 🙂cenník na mieru podľa vašich požiadaviek. 📸 @slecnabe
Odpovedať
@detailphotostudio a hlavne pod cenu :/ ach jaj
Odpovedať
Profilova fotka
@michal4321 @monetta ďakujem za starostlivosť. Nejde tu o šetrenie na fotografovi. Celú svadbu sa snažíme spraviť ekonomicky. Primerane investujem do hostiny, dja (ktorý je inak tiež pre mňa dôležitý - lebo ak nebude zábava, nevidím v hostine a oslave zmysel. Navyže neviem, čo bude v takom prípade ten fotograf večer fotiť), obrúčok (ktoré tiež predsa ostávajú po svadbe a plánujem ich nosiť celý život),... Za ďalšie si myslím, že bez ľudí, ktorí dajú začínajúcim fotografom šancu, sa z nich nemajú ako stať profesionáli a ja veľmi rada niekoho takého podporím ak ma jeho prístup, pohľad na svet alebo už nafotené fotky oslovia. Nemusíte sa báť, viem do čoho idem, keď zadávam takýto dopyt a určite nie som z neviest, ktoré by nevedeli docenit´ profesionálov alebo z tých, čo by tu po svadbe vyplakávali ;)
Odpovedať
začínajúci fotografi chodia fotiť ko pomocníci na svadby s profi fotografmi ;) o ich môžnosť ako začať sa báť nemusíte, tých možností je dosť každopádne fakt odporúčam zvážiť možnosť profíka na kratší čas... poprípade v kombinácii s amatérom ktorý by vám fotil za skúsenosti a portfólio aj tie časti ktoré by profesionál už nefotil....
Odpovedať
Profilova fotka
@michal4321 pozrite, naozaj Vám za rady ďakujem, ale diskusií na tému ,,Koľko investovať do fotografa", ,,Prečo nešetriť na fotografovi" a ,,Profesionál sa nikdy nevyrovná amatérovi" je tu už naozaj dosť. Verte, že som si nejednu prešla a skoro vždy som vnútorne súhlasila s argumentmi, ktoré písali fotografi. Napriek tomu my sme sa pre svoju svadbu rozhodli inak. Nie je pre mňa prioritou mať zo všetkého to ,,NAJ". Nekúpim na svadbu to najlepšie drahé víno, ak mi do rozpočtu vyjdu len 3 fľaše. Kúpim 40 fliaš takého, čo mi chutí a viem si ho dovoliť :) Inak neverili by ste, ale niekoľko profesionálnych fotografov mi do súkromnej správy napísalo, že sa im môj dopyt páči a napriek tomu, že pre mňa a môj rozpočet ponuku nemajú, ma chápu a prajú mi všetko dobré pri výbere :) A nemali ani potrebu ma presviedčať o niečom inom.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?