Dá sa zohnať svadobný fotograf do 500€?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Dobrý deň, akurát zháňame fotografa na svadbu, ale našli sme väčšinou tak od 590 € vyššie. Chcem sa spýtať, či sa dá zohnať aj nejaký lacnejší alebo to je dnes už úplne nemožné. Ďakujem za tipy aj názory :)
Odpovedať
1
2
@jakubcinova toto co si teraz napisala ale meni zmysel celej debaty a tiez to moze vyzniet aj zavadzajuco, je logicke ked niekto zacina a potrebuje portfolio tak podlezie vlastnu cenu, zacinal tak zrejme kazdy. Takze v reala je to fotografka za 500€ ktora aby si ju niekto vsimol tak pred 2 rokmi pytala 200. Keby toto napises hned na zaciatku dalo sa vyhnut dotahovanie kto ma pravdu. Pretoze ak tu sledujes dianie prevlada tu tzv.prijatelna cena co je 250-300€ a potom po svadbe sa tu vyskytuju temy, ako nevesta nebola spokojna s lacnym fotografom. Keby vedela na zaciatku mozne rizika ktore lacni fotografi nepochybne maju, priplatila by si za skutocneho profika. Verim, ze tvoj pripad to nebude a budes spokojna s vysledkom.
Odpovedať
Profilova fotka
@slavka121212 o vela veciach by sa dalo este dalej diskutovat, ta nasa fotografka nie je jediny pripad, kazdy sa potrebuje raz vypracovat a vysvihnut....ja napriklad tym, ze si niekoho zajednam, tak to pre mna nekonci, dalej sledujem jeho pracu aj ostatnych, ked mam teda cas..kvoli inspiracii a vybranym miestam svadobneho fotenia a stale je mozne najst taketo ponuky (hovorim vyslovene o serioznych ponukach), len stale je to o tom ze treba hladat, dobre pozerat detaily a skutocne aj tento rok som nasla kopec moznosti. áno, ked ju to suri, je to problem, no ked ma este cas na rezervaciu fotografa, urcite najde...Musite uznat, fotografov je v dnesnej dobe strasne vela (kvalitnych aj nekvalitnych), ale ked sa chce da sa... to je moja skusenost..fakt je to na velmi dlhu diskusiu...
Odpovedať
Profilova fotka
@jakubcinova vo svojich prispevkoch ste uvadzali uplne ine informacie, ako v tom poslednom objasnujucom. uviedli ste, ze mate fotografku za 200 a to vam nikto nevyvracal. no zaroven ste uviedli, ze ta cena je nizka kvoli inemu regionu a ze mate rovnaku kvalitu, ako od fotografa za 500. a to su tie nepravdive informacie. a opat zdoraznujem, ze netvrdim, ze ste to tak mysleli alebo urobili umyselne. avsak bolo potrebne vysvetlit ostatnym, ze ide o ojedinele pripady so specifickym pozadim a realita taka vseobecne nie je. prajem peknu svadbu a som rad, ze su veci vysvetlene :)
Odpovedať
Profilova fotka
Moj priatel foti pod 500 ale sme v okrese kde 500 a viac je vela
Odpovedať
Profilova fotka
@photostancik nehnevajte sa na mna, no nema to tu zmysel dalej riesit. aspon ja to povazujem za uzavrete, pretoze sa toci stale co iste dookola a ja nemam cas tu rozoberat kazdu 1 svoju vetu. vybera si kazdy z prispevku, to co uzna za vhodne...co sa tyka toho regionu, objasnim este to.... vidim, ze ste z Nitry, pripadne okolia a kazdopadne neberte si tento prispevok osobne...nebolo to myslene voci Vasej tvorbe ani osobe ... pri porovnani tvorby fotografov Nitry (cenová kategória okolo tých 550 eur, čo by uz mala byt urcita uroven fotiek) je mizerná (cest vynimkam) oproti takým, ktorí sú z iných miest a sú ešte aj ochotní docestovať za Vami....dobre neporovnávajte, tu moju fotografku z BB za 200 eur (ani ta nevypyta viac ako 500, co je stale debata v rámci tohto prispevku)...ale pri porovnaní tvorby fotografa z NR (550 eur) a iného mesta v tejto cenovej kategórii (respektíve často oni beru menej ako 500 eur) si všimnite rozdiel medzi ich kvalitou. Vsimnite si Vasu konkurenciu v tejto kategorii a regionoch a uvidite, ze dnesny trend je BOHUZIAL takyto a v iných mestách sa ceny nesplhaju tak vysoko ako to je bezne tu u nas. Mozno si po tejto diskusii zacnete viac vsimat, respektive prezriete si tvorbu iných kolegov, to uz je na Vas, ci tak spravite alebo nie, ja som si tu namahu dala a ked si porovnate, kolko pytate Vy a za co, tak vam bude do placu z toho, za co niektorí pytaju take peniaze. Rozhodne , v rámci Nitry a BA je to jedným z faktorov. Netreba tie faktory skatulkovat len na techniku. a este stale podotykam, ze ja nehovorim, ze nemate pravdu v tých veciach, čo ste uviedli! Vy uvádzate všeobecne platnu realitu a ja som špecifikovala konkrétny príklad a riesili iný faktor ceny ako Vy :-) plus ako dokaz som si dnes dala namahu a kedze v mojom odbore musite mat vsetko, co napisete podlozene : stránka spolocnosti Partners Group uvádza: Výšku svadobného rozpočtu výraznejšie ovplyvňuje výber regiónu.„S najväčšími rozdielmi v cenách sa stretnete pri svadobných priestoroch, zabezpečení prepravy a ubytovania pre hostí, či výbere kameramana a fotografa." Pán Stancik, infomácie nie sú nepravdive, len je otazka z akeho uhla sa na ne pozriete. Ja Vám zase prajem príjemnú svadobnú sezónu a zdar pri fotení.
Odpovedať
@photostancik pan Stancik, vacsinou s vami suhlasim, ale teraz vam nerozumiem. Proste sa da zohnat fotograf pod 500 €, dokonca kvalitny... howgh
Odpovedať
Profilova fotka
@monetta ved nic ine nikto ani netvrdi. pod 500 bez problemov, niekedy aj kvalitny. cela tato debata je uplne zbytocna, kedze ju nevesta podnietila niecim uplne inym, ako ju ukoncila. a ako napisala @slavka121212 to dodatocne vysvetlenie zmenilo zmysel celej diskusie. ja sa totiz drzim toho, co je napisane a reagujem na to, co je napisane. @jakubcinova myslim, ze sme si to obaja uz dostatocne vysvetlili a nemusime to dalej sponovat :) osobne som to urcite nebral, na to nie je ziadny dovod. suhlasim s vami v tom, ze niektori nevedia, co pytat, pricom ich praca vobec cene nezodpoveda. na to ale vplyva aj akesi nepisane pravidlo o "nekazeni cien". to je ale na osobitnu diskusiu :) p.s.: moja cena je rovnaka v bratislave aj v bardejove.
Odpovedať
Profilova fotka
@novia3 dá, treba hľadať ;-) daj si urobiť veľa cenových ponúk a uvidíš. ale pokiaľ ste doteraz hľadali podľa práce, ktorá sa vám páčila tak je dosť možné, že ste sa pohybovali vo vyššej cenovej hladine ale ak sa chcete riadiť cenou tak podľa cenových ponúk treba ísť
Odpovedať
Profilova fotka
@photostancik ukončené to je tak ako som aj začala... a k Vašemu p. s. Nepochopili ste ma s tým regiónom. Vysvetlenie: Janko Mrkvicka z Nitry pýta 550 eur je to drahé a o ničom, Jožko Mrkvicka z BB 400 eur a je to to iste/lepšie. Aby nedošlo k ďalšiemu nedorozumeniu :-)
Odpovedať
Profilova fotka
My sme hladali podla emocie. 90% najkrajsich svadobnych foto roka 2017 boli pre nas braky bez napadu (urcite nie vzdy vinou fotografa), a cuduj sa, zaplatime si za ne viac, ako by sme museli, lebo chceme, aby nas fotograf nemal pocit, ze sme vyuzili jeho dobromyselnost. Chceme, aby sa citil dobre a komfortne a nemusel si trieskat hlavu, ze vzal zakazku ktorej zrealizovanim donesie domov polovicu toho, co by mohol. Chceme aby boli spokojne obe strany, nielen ta, ktora ma vyhodnejsie postavenie v zmluve. Ale aj to je samozrejme na kazdej neveste.
Odpovedať
@sonnenshein jasne, ze nie je to vzdy chyba len fotografa, casto moze byt akokolvek dobry, tak ked ma zly objekt, s tym uz ani on nic nespravi. Samozrejme mi bolo hned jasne, kto je Vas fotograf a tym aj nadvaznost na predchadzajuci prispevok. Dolezita je spokojnost nevesty, ta je na prvom mieste, na tom sa asi vsetci zhodneme.
Odpovedať
Profilova fotka
@michaella721 Ano, vybrali sme si ho aj preto, lebo ani jeden z nas nepotrebuje pozlatko a ruzove maslicky, lebo je jasny, priamy, vytrvaly, huzevnaty, a najma - mysli to dobre.
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?