Drží z vás niektorá Dukanovu diétu?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte baby, drží z vás niektorá Dukanovu diétu?
Odpovedať
Profilova fotka
@11xena11 to len pre moj dobry pocit :-D
Odpovedať
pokračovanie jedálníčka: Ol - kaderníčka, káva, zmrzlina V - korbáčiky, zelený šalát :-D :-D Obzvlášť na tom olovrante som si pochutila :-D :-D :-D
Odpovedať
@11xena11 hezky,mela jsi stejny jak ja,take zmrzka a paradni orechy,a jeste ledova kava.sak my uz muzeme.strasne dlouho jsem nemela..a zkousela jsem upect novy chleba z celozrnne mouky psenicne,celozrnne mouky razne-zitne,ovesnych vlocek,psenicnych otrub a kefiru.mam dve velke knedle pres cely plech,takze rano vesele snidam s florou a rajcatama.pak dam vedet jaky byl.uz nekupuju polotovar na peceni,ale umicham si sama.
Odpovedať
Profilova fotka
konecne nie je teplo a mne sa neda spat :-/
Odpovedať
Ahoj holky!Jdu s kuzi na trh,zname se s Pantaloni z jine diskuze,dala mi tip na vas jako na super partu,ktera se podporuje....ja uz jsem na udrzovacce,vzdycky jsem hodne sportovala ale taky jedla hodne sacharidu,kdyz si vzplmenu na studenstska leta,tak bych s naliskala ;-) Ale t tomu veku asi patri...ted uz jsem stara a chytra achci zit zdrave a vahu si udrzovat....a jdu na vas hned s otazkou-jak to mate v tomhe destivem pocasi?ja bych asi sezrala vola...bohuzel z nudy,vim to...pritom se nenudim,mam doma male mimco a odpoledne vyzvedavam ve skolce druheho raubire,ale proste k jidlu a hlavne zobani si s cas vzdycky najdu/snazim se teda ne...ale znate to...jak to delate vy?ovlivnuje vas pocasi?
Odpovedať
@pantaloni no čo chleba? Podaril sa? Ak áno, nezabudni hodiť recept do éteru ;-) ;-)
Odpovedať
@cukrik580 ak si ako ja, tak sa môžeme tešiť. Od zajtra do soboty je spln. U mňa začal už tútu noc. Oči jak ping-pongy.
Odpovedať
@zuzabrg ahoj medzi nami. Ak si kámoška Pantaloni, tak si zaručene aj naša. Môžem nás hodnotiť ako super parťáčky. Aj keď už máme niektoré po Dukanovi, nedá sa odísť od týchto báb. :-D :-D Čo sa týka toho jedenia a počasia, teraz mám plnú záhradu jahôd a zeleného šalátu. Takže keď mi je toho ľúto, napchávam sa hlavne tým. Čo ma Dukan naučil, odvyknúť si od zobania.Chválabohu toto je za mnou. Ale keď chceš zobať, zob niečo čo ti neublíži. Ovocie, zelenina, bielkoviny. ;-) ;-)
Odpovedať
Kočky moje, asi už zo mňa vyprchal ten sladký alkohol či čo, ale po raňajšom vážení, kilo dole. Takže zasa mi bude behať 63-64kg. Hurááááá. Ja už som zmierená aj s 64kg. 65kg už nedovolím. To už je moc. Verím tomu, že nejaký ten BD by pomohol. Ale............................. :-D :-D :-D :-D Dnes: R - 3volské oči, celozrnná kocka D - klasika jahody+jogurt (žalúdok si už zvykol, dnes žiaden protest) O - perkelt z kuracích slížikov, cestovina a ako dezert zelený šalát :-D Ol, V - uvidím, ale určite zelený šalát. A idem piecť chlieb, takže niečo k nemu. Žeby tuniak v rajčinách?
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzabrg ahoj a vitaj :-) Nemam pocit, ze pocasie ma ovplyvnuje, skor ked mam MS tak by som jedla a jedla :-D A ked mam chut zobat, tak si nachystam uhorku a mrkvu na sliziky a k tomu cesnakovy alebo tzatziky jogurtovy dressing. Alebo spenatove cerstve listy ako jednohubky (cerstvy spenatovy list, kusok sunky a kuskok syra, ked su listy velke tak sunku a syr do nho zaviniem) alebo krabie tycinky nakrajam na mensie kusky a take surove ich zobem. A ked mam chut na sladke, tak jednoznacne kokosove muffiny :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Inac baby, dnes vaha zas na minime 68,8 kg, na novej vahe bolo dokonca 68,4kg, ale za urcujucu mam staru, kedze tu som mala na zaciatku diety. Ale pomaly to ide dole juchuu :-D :-D
Odpovedať
@merulka no tedááá. Ty si na to vhupla úplne vážne. Super. ;-) ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Takže môj olovrant boli ako ináč, jahody+jahodový zvolenský Cesto na chlebík mi už kysne, tak večera už bude normálna.(tuniak)
Odpovedať
@11xena11 caues,takze vcera jsem vecer asi tak po 22h okostovala ten vlockovy chlebik,jen kusek,je strasne dobry,Jinak moja vaha dnes 64KG,Ale to je v klidu,do konce tydne je to dole jidlem,Xenus zadne Bi dny nedavej,doblbnes si uplne telo,ja to neriskuju.Vahu jakou jsem chtela mam,i kdyz malicko vyskocila ale to je po tom bilem vinu,po pive se to drzi nebo aj spadne,to jen pro informaci. :-) :-)
Odpovedať
A tady je recept podotykam,ze kdyz si date rano na snidani,vydrzite az do obeda vpohode bez hladu,ale svacinu si samozrejme holky dejte.Je to nekynuty vlockovy chleb:0,4kg psenicne mouky celozrnne, 0,4kg razne /zitne/mouky celozrnne, 0,5kg ovesne vlocky, 8PL kopcitych asi 70gr psenicne otruby,1Litr kefiru-cmar, 2,5dcl uvareneho neslazeneho caje napr.zeleny,ovocny,sipkovy-dala jsem zeleny ginko,2cl soli, 2cl sody bikarbony ,1CL prasku do peciva,2cl kminu,2cl lneneho seminka,2 drcene tabletky sladidla nebo 1pl sladidla.Do vetsi misy dame:kefir,vlocky,otruby a pridame sladidlo.Ve 2.mise dame mouky,sul,sodu,pdp,kmin,seminko a smichame.obsah 1.nadoby vlejeme do te 2.pridame caj,ale opravdu jen tech 2,5dcl jinak to bude strasne ridke,takze odmerit a hneteme rukama dokud nemame testo.Pozor testo je lepive ale tak to ma byt.Testo si vyndame na pomouceny val celozrnnou moukou,obalime v mouce.Umyjeme si zalepene ruky a udelame velky bochnik,ktery v mouce obalime.Nozem rozrezeme na 2 mensipulky.z kazde vytvarujeme 2 uzke jakoze knedle delka tak na plech,udelame pricne asi 3-4 zarezy nozem po povrchu a potreme povrch slanou vodou,od oka asi 1lzicka ve 3dcl,Dala jsem na papir,pekla asi 20min pri skoro 200C,pak znova potrela slanou vodou a dopekla dalsich asi 20min,zkusila jsem spejli,vypla a nechala v troube dojit jeste asi 5-10min.krasne voni,zasyti a je super.celozrnna mouka snizuje Gi,posupne se uvolnuje do krve a nemam po nem vubec hlad.Dcera snedla s chuti 3KRAJICE s maslem a sardinkovou pomazankou .Tak zkuste,ktera uz nehubnete,dukan chlebik je fajn,ale uz to chtelo proste opet zmenu.. 8-) 8-) 8-) 8-) 8-)
Odpovedať
@zuzabrg s nama ti to pujde hladce,venku je kopec krasne zeleninky k tomu nejaky nizkotucny syr,ten mam zase rada ja pohyb mas kolem deti dost,tak se bat asi nejak nemusis.No a kdyby,dojdes si na radu nebo inspiraci ne. :-) :-)
Odpovedať
Jste zlate holky...ja se dneska raduju,konecne prijel truhlar a dodelal nam komody do loznice,stehovali jsme se loni,to jsme rychlici,co? ;-) Tak se zase pohneme malinko se zarizovanim....kdyz jste tu mluvili o B dnech,cetli jste nekde proc/na co jsou vastne ty ciste B dny dobre? pantaloni diky za recept!zrovna jeden chlebik pecu,tak priste bude na rade ten tvuj:-))
Odpovedať
@zuzabrg vis na co jsou ty BD,na to abys s nima pokazde srazila vahu smerem dolu.
Odpovedať
mam hlad,jdu si ukrojit ten muj vytvor,pridam tunaka,cibulku,nejakou zeleninku a dorazim se kefirem,sak dalsi kefir na chleba s vlockama si dokoupim treba zitra.nebo pozitri. :-D :-D
Odpovedať
Ale ciiiim?je to tou vodou ,ze zelenina ji zadrzuje?me by to zajimalo jako jak to v tele probiha....a ty otruby mi teda taky vrtaji hlavou,ne ze ne,ty vysvetleni na dukan strankach mi nejak nestaci...asi dam samostudium,co vlastne vazou....ale uz teda neprudim,jen me to zajimalo..
Odpovedať
@zuzabrg tie otruby jednak nabobnajú a naplnia ti celý žalúdok a jednak viažu na seba tuky, škodliviny, a ešte ti aj vyrajbujú, prečistia črevá. Treba pri nich veľa piť, lebo inak speká. Oni zväščia 20-násobne svoj objem a na to potrebujú aj dostatok vody. Ak sa málo pije, potom sú stavy, že pôrody. :-( :-(
Odpovedať
@pantaloni moja zlatá teraz sme s váhou na tom rovnako. Ten chleba v momente kopírujem do svojho receptára. Ja som momentálne dopiekla ešte ten z Lidl. Ale pri najbližšom nákupe si kúpim tie múky. Treba pomiešať obidve? Nemôže byť asi jeden druh. Že? A prosím, vysvetli mi tam ten čaj. Ten čo tam robí?A tie ovsenné vločky, to je jedno aké sú?Je ich veľa druhov. Či líšia sa len velkosťou? A aspoň miniem pšeničné otruby čo mi zostali z 2.F. :-) :-)
Odpovedať
@11xena11 caj normalne vemes sacek a zalejes varici vodou do 2,5dcl hrnka a nechas tak vylouhovat,ano mouky obe dve pomichat,zkoumala jsem rozdil a je kazda jina,sak uvidis sama,ale hlavne dej pozor at jsou obe dve celozrnne,ty se do tela dostavaji do krve fakt pomalu,a vlocky jsem mela uplne obycejne z kauflandu asi za 13kc,zadne extra bio to byt nemusi,jen mam pocit ze jsou aj svetle aj tmave,neres to kup ty svetle nebo so mas po ruce.pak napis jak ti chutnal.. :-)
Odpovedať
@11xena11 ten caj je tam misto obycejne vody na spalovani tuku,proto davam zeleny ale bylo tam psane aj ty dalsi,ze ovocny a sipkovy ale nedochucuj je,nech jen vylouhovat,nepoznas to v tom chlebiku,ani ty vlocky tam skoro nejsou videt.
Odpovedať
@zuzabrg otruby jsou vlaknina,ktera ti ve strevech udela neco jako stenu a na tu se ti z jidla nalepi jak tuky,cukry,skodliviny proste tezke kovy z kdeceho a tak,musi se kazde jidlo opravdu radne zapit,jinak by to melo opacny efekt,utvrdili by ti streva, takto te cisti a vlaknina ma byt ve strave 30gr,na nase jsou to 2plzice treba v kasi,kolaci,pecivu a mas splneno.protoze tolik vlakniny nekdo proste do sebe ze zeleniny a ovoce nenarve.Kdyz nepocitam sebe,ja jsem teda jako koza v zahrade,spasu vse co sviti zelenou barvou a minuly tyden jsem snad jedla ovoce aj zeleniny za vsecky baby tady na foru!! :-D :-D :-D
Odpovedať
@zuzabrg dukan ty otruby zaradil proto,protoze jeho kolega pracoval na klinice,kde je davali pacientum s obezitou a meli s nima vynikajici vysledky s ubytkama,tak proto,ale zkus si to vygooglit a uvidis,co se dozvis navic o nich. :-)
Odpovedať
a kdyz uz jsme u toho peceni damy,tak toto jsem pekla a dala tam aj kokos strouhany,protoze ho miluju a jahody :-D :-D tvarohovy otrubovy kolac:4pl ovesnych otrub,2pl psenicnych ale muzete dat klidne jen ovesne,je to dobre tak aj tak,250gr tvarohu,3pl suseneho mleka,2ol skrobu nebo 1puding davam karamel,1lzicka instantni kavy nescafe,1vejce,1cl pdp,1pl sladidla nebo 1pl,dle chuti.-,toto vse smichate dohromady a date do kulate formy vystlane papirem utrete sterkou pekne dohladka.napln-250gr tvarohu vymichat se 2zloutky,bilky vyslehate se 2pl sladidla,citronovou kurou,4pl strouhaneho kokosu nebo strouhanou kurou a stavou z citronu,ja mam radsi kokos.Vse smichate dohromady opatrne nandate na testo,uhlazovat nemusite spis delam takove ozdobne vlnky zvrchu na efekt a pak davam jahody do toho a zatlacim prstem,aj tresne jsou dobre.no a zkousela jsem primo na to karamelove testo dat i strouhane jablko a potrit dia marmeladou a na to tvarohovou napln a kocky reknu vam,zuzo!!!klidne experimentujte jako ja,ja to svacim snidam jak se mi chce,a dnes to musela aj kamaradka povinne snist ke kave,ktera dukanuje porad a vi,ze u me ma pokazde neco na jeji stravu,prej at si otevru pekarnu.to by se mi rychle zprotivilo,pect toho metraky ve velkem,takto me to bavi.. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@pantaloni mnam, tak mi sliny tecu, ze az
Odpovedať
Profilova fotka
no baby, drzte prsty nech prezijem navstevu Slovenska. O 3 hodiny letim, mam nabalenu baby mrkvu a proteinove tycinky, len som zvedava co ma doma caka, uricte nejaky segedin alebo kapustnica. :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@merulka milujem segediiiiiin :-D
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?