Drží z vás niektorá Dukanovu diétu?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte baby, drží z vás niektorá Dukanovu diétu?
Odpovedať
@cukrik580 Tatarak bych neriskla ani ja,to syrove maso.Tady v cesku byla nedavno z toho afera,dobre jsi udelala.at si telo zvyka
Odpovedať
Profilova fotka
@cukrik580 tiez tatarak nemusim, a ani nepapaj surove maso, ked sa snazite o babatko. Radsej knedlu a kapustu, mnam :-)
Odpovedať
Profilova fotka
dnes mam BL den, ale sa mi zas spustila nadcha, nic mi nechuti, obavam sa, ze ide o alergiu, len neviem z coho, raz za mesiac sa mi spusti nadcha, co trva tak jeden max dva dni, fakt raz do mesiaca sa zobudim s tym, ze zacnem kychat aj 10 krat posebe. Na zajtra chystam musaku (baklazan, hovadzi mlete, tvaroh) a v sobotu rano ideme na ten rodinny vikend, zatial viem, ze na sobotu vecer sa chystaju nejake morske potvory, takze super, len odolat vinu bude problem... ale ved pocas MS si mozem dopriat dobre cervene :-D
Odpovedať
@cukrik580 to je jedno z mála ktoré som v živote nejedla + morské potvory. Neni som fajnovka ale toto naozaj nemusím.
Odpovedať
Kočičky, dnešný deň je pre mňa veľmi náročný. Neviem ako u vás ale u nás v práci maródka nehrozí. Zrazu všetci odo mňa niečo chceli. Totálne som bola podráždená, ale milá. Som predsa profesionálka. To tá choroba. Oči ma štípali a hlavu mi išlo rozdrapiť. Konečne som doma. Zdrhla som skôr. R - chlieb s medom, čaj, káva D - komusi som šmajzla jeden zázvorník, káva O - jogurt+otruby (viac nechcem nič, je mi blbo) Ol - zeleninový šalát V - údenáč + chlieb A inak merulka to brucho už splaslo :-D :-D :-D už som vyfučála :-D :-D :-D ale vážim sa až o týždeň po menzese. :-D
Odpovedať
@atota som rada, že sa nenecháš odradiť. Vieš ja už som za vodou, čo som si zaumienila som dotiahla do víťazného konca. Ale pokiaľ ešte nie si v cieli, BOJUJ !!! Ja som bola poctivka!!!!!!! ;-) Ja som mala v apríli rok dukanky. Takže som so sebou maximálne spokojná. V 3.F. som dala dole ešte 1kg ale 4.F. mi ho vzala :-D :-D . Takže tak ako som skončila 2.F. , tak som na tom stále rovnako. 8 mesiacov rovnaká váha 63kg. :-D :-D Skúsim vynechať tie Bštvrtky, a uvidím čo to spraví. Ak by som zacítila nebezpečenstvo :-D tak až potom sa zariadim ako ďalej. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@11xena11 milujem morske potvory okrem kalamarov, z tych mi dviha zaludok, ked sa varia. :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Experimentujem v kuchyni, mam chut na nejake cookies, tak som si vymyslela recept. Ak sa podaria tak ho napisem.
Odpovedať
@merulka :-x :-x
Odpovedať
@merulka pekne experimentuj. Kúpila som veľké balenie goji. Chrúmem ich len tak, ale v tých cookies by mohli byť dobré.
Odpovedať
Profilova fotka
Takze cookies: 90g masla nizkotucneho (ja som mala Bridelight 15%, mozno by to slo aj s philadelphiou light), 3 lyzice stevievoeho prasku (podla chuti), 3 lyzice (50g) srvatky susenej, 6 lyzic (cca 100g) cokoladoveho proteinu, 1 vajce, 3 lyzice mlieka, 1 lyzica otrub, 1 lyzica orechov (ja som mala lieskove), cokolada na ozdobenie. Zmiesat, spravit kopky na papier na pecenie (vyslo mi 12), ozdobit cokoladou a piect pri 170°C. Ked su teple, vyzeraju, ze su makke, ale ked vychladli, tak su celkom chrumkave.
Odpovedať
zdravím dievčatá, píšem už málo, ale občas zablúdim na fórum, dávam tip na domáci syr, včera som robila a je vynikajúci :-) 4 litre mlieka z mliekomatu zohrejeme v hrnci na cca 40-45 stup. Netreba teplomer, stačí kontrolovať prstom, aby nebolo horúce, ani studené, iba také príjemné. Počas zohrievania pridáme 1/2 l cmaru z Lidla, alebo Acidko, pomiešame. Nakoniec, po odstavení z ohňa tam šupneme pol štamprlíka syridla ( mávajú v chovtipoch a chovproduktoch). Zakryjeme a necháme "syriť" 45 minút. Po uplynutí času zoberieme dlhý nôž a hmotu pokrájame na drobné kocky. Precedíme cez gázu (balvnenú plienku) a necháme odkvapkať. Mne visel celú noc na šňúre a kvapkal. Získala som 800 gr syra - vynikajúceho a cca 3 litre srvátky, ktorá je úžasným zdrojom vitamínu B 12 a neviem čoho ešte, mám ju v chladničke a pomaly popíjam. Vygooglite to aj s obrazovým postupom, ja som to fotiť nestihla a finálny produkt detto, lebo sme ho už zjedli :-D :-D :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
@merulka Joj,jaka ty jsi kucharka-pekarka pekne dilko se ti povedlo,chvalim.Ja jsem na vas dnes nemela cas,moc prace doma,pak behani po nakupech a na dvore jsem do 21h presazovala pokojovky a stare likvidovala,boli me ale porad zada,dcery me pomahaji s nakupem a ani 2dny nedrepuju..ale musim se pak do toho znovu za tyden dostat.Taky mi ve meste na nejakem pristroji merili tuk a BMI,jeste nez to piplo tak jsem jim rekla to cislo 21,1 a 3lidi na me koukali,jak na caprfielda,a jak jsem se trochu rozvykladala o tom jak se stravuju,tak mi nabidli pracovni misto.Ale tusim,ze to bude finta na lidi,mam na to cuch,pan se zminil o nejakych potravinovych rostlinnych koktejlech-tipuju neco jako herbalife a tycinkach.mela jsem lepsi znalosti v bilkovinach jak oni vsichni 3 dohromady.Ale byli prijemni,jen me zarazi,kolik lidi do vseho fusuje,vyzivovy poradce uz muze byt pomalu kde kdo..Pak vam napisu o co slo az se ozvou.
Odpovedať
@pinetka26 jezisi,to bych si taky rada udelala,mam moc rada syry,ale tady v okoli nemame ty mlecne automaty,zrusili nam je,kdo vi jestli by se to dalo udelat z toho mleka z obchodu jak je na nem psane ze cerstve,nemyslim to krabicove..nekdy to zkusim,dekujeme za tip,a klidne sem zase neco supni..
Odpovedať
@11xena11 Brzy se nam uzdrav..
Odpovedať
Profilova fotka
@pantaloni ide to aj z krabickoveho, ja som uz robila aj z automatu aj z krabickoveho a nedavala som acidko, len mlieko a syridlo :)
Odpovedať
Profilova fotka
no tatarak u mna vooobec nehrozi, surove masko a ja vooobec nejdeme dokopy...ja by som ani sushi nezjedla :D a morske plody..hmm...raz som jedla chobotnicku....nebola zla , ale viac sme sa k sebe nepriblizili :-D a este nenavidim hriby :-D a kelovy privarok :-D
Odpovedať
Profilova fotka
baby, ja dnes neviem co od stastia :-D Som sa nechcela vazit, pred MS, ale vcera po cviceni, pozeram, ze ved uz ani nafuknuta niesom, tak dnes rano som sa postavila na vahu. A TAM ZE 69,7 kg, som skoro odpadla :-D Prvykrat v zivote mi pred MS vaha nevybehla o kilo az dve hore.
Odpovedať
Profilova fotka
@merulka jupiii, tesim sa s tebou, taky uspech ;-)
Odpovedať
@pantaloni tak kúpené mlieko, no neviem, tam je veľmi málo sušiny, takže syru bude máličko, ale vždy sa dá nájsť cestička ..... k úspechu.....aj Dukan je pre mňa riešenie a úspech. 7.6 bude rok, ako som začala z váhy 69 kg, za pol roka som zbehla na 63 kg, cez druhú fázu a potom postupne som začala zaraďovať takmer všetko, ale s mierou. Dnes mám 62 kg, cítim sa super a veľa cvičím Jillian, je úplne fantastická, behám a Zumbujem. Pri vyššom výdaji potom nemusím sledovať každú kalóriu :-p Obdivujem Xenu, že tak poctivo dodržuje fázy ..... :-) , mňa tiež v zime morili soplíky a nádcha, čo som nepoznala 10 rokov, tak som cez jógu a rapídny 6 dňový detox pri jarnom splne vyčistila organizmus. Pravda je, že veľa živočíšnych bielkovín je pre organizmus záťaž a oslabuje imunitu. Teraz už nejem toľko mäsa, dávam si viac jogurtov, tvarohu, cottage, a robím si domáce syry, ricotu zo srvátky a pod. a samozrejme kvantá, ale že ozaj kvantá zeleniny. Ovocia pomenej, ale hlavne jablká a pomarančovú šťavu. Naučila som sa variť takmer bez tuku, s polievkovou lyžicou oleja navarím komplet obed pre celú rodinu :-D zvykli si. Držte sa mi tu a ja sem tam prihodím receptík. Palec hore všetkým, čo sa snažia starať o svoje telo, lebo v krásnom tele sídli krásna duša :-N :-N :-N
Odpovedať
@merulka no supééééééér :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D . Takže tiež ti už ten balón splasol. wau. Super výkon :-D :-D :-
Odpovedať
Ahojte. Antibiotiká už asi zaučinkovali. Cítim sa už celkom OK. Ďakujem Vám za želania k uzdraveniu. @pantaloni no pozri na to, aká odborníčka. Super. Určite máš toho tiež veľa prečítaného. Som zvedavá ako to dopadne. R - chlieb s medom, káva, čaj D - káva - nestíhačky O - jogurt s otrubami + ceresky(celozrnné sušienky s fruktózou, asi 5ks) Ol - až tu mám čas na obed. Plánujem robiť žemlovku - ozajstnú bez dukana V - chlieb s treskou Dnes som prvý krát kúpila chlieb, aký u nás ešte nemali: bielkovinový, pre celiatikov bez múky, na vrchu je posypaný rôznymi prkotinkámi-vo vnútri nie. Mäkký ako pampúšik(bojím sa, že ho naraz skotím) , je stredne tmavý, taká vysoká kocka asi na 4krajce. Za 1,50.- Som rozmýšľala, lebo je to dosť drahé. Dám si ho na večeru a uvidím či sa oplatilo.
Odpovedať
Profilova fotka
@cukrik580 ja celkom mam rada sushi ani carpaccio surove mi nevadi, ale tatarak a surove vajcia, z toho mam paniku. Neviem preco.
Odpovedať
Profilova fotka
R: cubulove zemle,vajicko natvrdo, paradajka D: cookies O: grilovane tofu, pecena cuketa Ol: cookies, kava V: grecky salat
Odpovedať
Profilova fotka
@merulka jupiiii tesim sa s tebou
Odpovedať
@merulka Teda to je perfektni,6 na zacatku,ted si musis jen vzpomenout cos jedla cely den,hlavne od obeda,veceri nez jsi sla spat,takova kombinace ti asi sedla..jen tak dal,uzasne..za chvilu s Xenou otvirame dalsi sampus,a s Atotou taky..
Odpovedať
@11xena11 Nejsem nejaky extra odbornik to zas ne,ale dokazu si na kazdou otazku najit odpoved na internetu a zduvodnit si to,proc to tak je,nebo hledam i zkusenosti druhych.Mne ta jejich nabidka prijde divna,urcite to bude biznys na zpusob rychle nabyl,rychle pozbyl-prodej neceho hotoveho,bez toho,co nuti lidi jen utratit,misto toho aby se naucili zdravejsi varianty jidel varit.Nikdo se zatim nenaucil varit napr.krabickovou dietou,dovezu,snezene a zaplacene,max.jidelnicek dopredu na tyden.Po vraceni do normalni stravy tady zname opet nabraly..nenaucilo je to vlastne nic.my jsme na tom o hodne lip,vsechny finty mame na sobe vyzkousene a kazda vime,kdy se zastavit,kdyby neco a co jak zkombinovat.
Odpovedať
@merulka prosim te u toho receptu na cookies,cos davala tady nahore prijde mleko jake?susene nebo normalni,tekute?chtela bych to o vikendu zkusit jestli bude u nas v Dm protein,ve zdrave jim nedosel..ale tipuju na normalni,at to drzi pokope.
Odpovedať
Profilova fotka
@pantaloni tekute mlieko, sa mi zdalo cesto dost huste. Inac dnes su tie cookies makke, len vcera boli chrumkave. Tak som ich dala dnes do rury na gril aby zas kusok schrumkaveli :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@pantaloni ved praveze vcera som mala taky jedalnicek divny, nic mi nechutilo koli tej nadche. Doobedu som zjedla len polku jogurtu a muffin, Na obed som si pripravila tuniakovy salat s vajickom na tvrdo a cibulove zemle, lenze som nebola vobec hladna, tak som okolo obedu len vypila salku bujonu potom kavu, dojdela jogurt a dalsi muffin. A az okolo piatej som zjdla polku toho salatu a zemlu. A na veceru okolo osmej som zjedla len vajce natvrdo, plesnivy syr light taky mensi trojuholnik a pri citani knihy som vypila nealkoholicke pivo (2,5 dcl) s oranginou light ako radler :-D Takze vcerajsi jedalnicek neviem ci bude vhodne opakovat :-D:-D
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?