Drží z vás niektorá Dukanovu diétu?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte baby, drží z vás niektorá Dukanovu diétu?
Odpovedať
Profilova fotka
chytila ma hyperaktivita, lebo som rozmyslala ake pecivo bude jest cez velku noc, ked sa budu vsetci napchavat. Tak experimentujem. Akurat susim v rure "mandlove" pusinky, tak potom dam vediet ako to dopadlo....a za tu chvilu co som prisla domov a bola v kuchyni vonku nasnezilo tak, ze je vsetko biele a stale husto snezi. Pritom cely den bolo krasne slnecno a jarne teplo. Vsetky moje tulipany, pazitka a zarodky mäty na balkone su pod snehom... ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
@pantaloni diky no dnes som kupila v aholde huxol tekuty tak uvidim,idem si upiect tiramisu s goji,tu mam najradsej zo vsetkyck zakuskov,no musim cakat aj so slinami lebo v rure je este kurca ale uz sa neviem dockat.
Odpovedať
Profilova fotka
tak pusinky sa celkom podarili, a je to aj celkom chutne, v dukanovskom ponimani :-) 2 bielka slahame vo vodnom kupeli a pridavame sladidlo (ja som pouzila steviu asi 2 lyzice prasku), pridame mandlovu aromu alebo oriskovu, kokosovu, aku mate. Ked je sneh tuhy, leskly pridame 3 lyzice otrub a zlahka vmiesame. Lyzicou robime vacsie kopky na papier. Susila som to pri 100 stupnoch dost dlho. Neviem presne kolko, ale tak aby to islo odlepit nozom z papiera. Vyslo mi 21 kopok a manzel uz polku zjedol :-S Prvu varku som robila podla receptu z FR fora, ale mi to chutilo ako sladky mandlovy dukan chlieb a islo tam zbytocne vela otrub (na 2 bielka-4 lyzice ovsenych a 3 psenicnych a este aj lyzcika skrobu) Tych mi vyslo asi 15, take gulicky...no radsej tie otruby vyuzit inak. Tak som potom skusila tu dalsiu verziu co je hore na sposob kokosovych pusiniek.
Odpovedať
@atota to je jedno. Ja napr. tabletky drobím do jogurtu a tvarohu a tekutý šprtnem do otrubovej kaše, rajčinovej polievky, keď dusím sudovú kapustu, atď. To je fakt jedno. Len bacha aby si to neprehnala. Stačí úplne šprt. ;-)
Odpovedať
@merulka wau.No ty si hotová cukrárka. U nás sneží od rána a zima je jak sviňa. Pocitovo aj -12stupňov. Toto už fakt neskončí ?
Odpovedať
@merulka vypadají lákavě.Jak píšeš v tom 1.receptu,že tam jdou i pšeničné,to si fakt neumím představit na cukroví jako toto,když pšeničné jsou spíše kvůli chlebu a pečivu.no vidíš,každý si musí přizbůsobit recept a :-) :-) A ty to máš na 1* :-) :-) A ten sníh kotí a kotí aj v česku,.
Odpovedať
@atota Nikam neutíkej,není v tom rozdíl žádný,jen některý se nehodí na pečení kvůli teplotě při pečení.Nech to tak.šak už máš a jen pomaličky zkoušej jak ti to chutná,přidat múžeš pár kapek vždycky.ty tekuté víc sladí,kdysi jsem tak osladila tvaroh že bych to ani psovi nedala,no šak amatér začáteční jsem byla..radši míň,ochutnat přidat,já si tak aj dělám poznámky do sešitu s receptama když peču sušenky a sladké věci.. :-)
Odpovedať
kočky tak nám ten BI čtvrtek pěkně utekl,nezdá se vám?Na zítra mám naloženou vepřovou panenku nakrájenou na plátky,naloženou ve směsi 3pl majonézy,3 drcených stroužků česneků a 1lžičky vegety,Ano čtete dobře,ja to v majonéze,nechá se to do druhého dne v lednici a opeče na pánvi.Zítra si udělám Hody,jen nevím co k tomu a nějaký salát.Rodinka chce opět řízky z krkovičky,tak už je to taky nachystané,tak možná si dám malé množství brambor,nevím..
Odpovedať
Profilova fotka
Cavte babenky,,, takze ja som dnes zacala,,, zacala som tak light, lebo sa bojim drzat dietu,,, rzala som predtym mesiac 90 dnovu a neschudla som ani kilo a nechapem to, pretoze mam velku vahu 135kg a chcem schudnut aspon 50kg za rok,,, dufam, ze sa mi to s dukanovou podari,,, Ja som dnes papala na ranajky 3 bielka, na obed kuracie masko na vode s grilovacim korenim a k tomu tie cestoviny, ktore odporucaju k dukanovej diete. volaju sa, ze SHIRATAKI objednala som si ich z netu, lebo u ans sa este kupit nedaju. Su sice troska drahsie, ale s maskom alebo vajickom ich mam na dva dni jedno balenie. Taktiez som jedla Zvolensky jogurt, ktory ma 0,5% tuku. Je v takom ruzovom baleni a je uzasny, pretoze je sladky a uplne ma zasytil. Baby, chcem sa spytat,,, nemate problem s tym chlebo, pretoze ked ho robim tak mi je z neho na vracanie. Nedokazem to jest. Nemate nejaky dobry recept chleba, toustu alebo zemlicky, ktory je pozivatelny?
Odpovedať
@myjuska PEČIVO DO TOUSTOVAČE: 1 vejce,1 PL tvarohu, 2PL ovesných otrub,2 PL pšeničných otrub,1 malá cibulka od 2.fáze radši pokrájená na kostičky,jinak vynechej,sůl,sušený česnek,drcený kmín, smíchej a dej péct do toustovače na 10min,trošku to vyběhne,můžeš přidat 2 plátky krájeného sýra na kostičky,2 plátky šunky.Do tohoto pečiva si dávej od 2.f po 1čl semínek,lněná,sezam nebo slunečnicu,Je to na zácpu,kterou začneš tak po 4 dnech trpět jak při porodu. OVESNÁ PLACKA NA PÁNVI: 1 vejce,3PL tvarohu nebo jogurtu,tvaroh líp drží pohromadě,3 PL ovesných otrub,1PL kukuřičného škrobu gustin,půl lžičky kmínu,sůl, vymíchat a péct na suché pánvi nebo dej pár kapek nebo max.1lžičku oleje a vytři ubrouskem Je to pro tebe na 2dny,protože v 1.f můžeš jen 1,5 PL ovesných otrub.můžeš to jíst k čemukoliv CIBULOVÉ ŽEMLIČKY SE SÝREM:12PL otrub/dávám mix 6PL ovesných+6PL pšeničných/,2 vejce,125gr tvarohu,1čl prášku do pečiva,sůl,kmín,2 stroužky drceného česneku nebo sušený a opět po 1čl semínek lněného semínka,sezam,slunečnice nebo aspoň sezam na zácpu.Udělat 6 malých žemliček,dávám je do silikonu,zvrchu to posypu kmínen,semínky přitlačím a peču asi 20min aby se trochu přepekly na 170 C,pečivko je vlhké.máš 1ks na den šupneš do mrazničky a vybíráš jak potřebuješ,já to dělám rovnou dvojitě,mám plech na 12 žemliček..sýr si tam taky můžeš přidat nějaký nízkotučný,u nás je jen boryna 20% ale přece se nezabiju..
Odpovedať
@myjuska SUŠENKY COOKIES S GOJI: 2PL ovesných otrub,2PL pšeničných otrub,1PL pudingu s jakoukoliv příchutí nebo kukuřič.škrobu,1 vejce,1člžička instantní kávy neskafé,1 PL tvarohu,1PL jogurtu,1PL sladidla,2člžičky sezam semínek,2lžičky lněného semínka,2 lžíce Goji,1 lžička prášku do pečiva,1lžička kakaa.Vše smíchat,nechat 10min.postát,pak dělat malou lžičkou na plechu na pečícím papíře tak min1cm od sebe kopečky,někdo dělá i půl lžičky,trošku se to rozteče a péct asi tak 20min při střední taplotě 175C,jak začnou vonět zkontrolovat a vytáhnout,papáš k jogurtu nebo samostatně.
Odpovedať
@pantaloni áááno hurááááá.Konečne ten Bštvrtok končí. Práve som spráskla jogurt. Keby niečo, tak budem popíjať acidko. To to vždy istí. Ja som dnes varila pre ostatných zajačí paprikáš+varené zemiaky. Takže to bude môj zajtrajší obed. Vždy si v piatok pečiem celozrnný chlieb, vydrží až do stredy. Dávam si 2krajce denne. Teším sa na raňajky na cereálie s mliekom. Mňam. To ma vždy naštartuje aj na Wecko(celý deň mám potom pokoj), a aj to pekne na 3hod. zasýti. Toto mám taký každodenný raňajší rituál. :-D :-D :-D (ak by vás to náhodou zaujímalo :-D :-D ). Vonku tak fúka, že stojím pri okne a kontrolujem, aby mi nedolámalo tujky. moje nervy!!!!
Odpovedať
Článok sa načítava...
@myjuska Na chlebík jsem tady někde taky dávala recept,nikdy nebude chutnat jako z obchodu,ale furt zkoušíme recepty,jen nejhnusnější je ten z original receptu s tou skořicí,to jsem myslela že půjde krkem hned zpět.Jmenuje se skořicový chléb Kalas,hnus..na sladko se fakt nedá
Odpovedať
@11xena11 Tak já jdu teď venčit psíky,tak snad nás to neodnese..Aj já večer piju už jen mléko nebo to acidko,ale dnes už jsem 1ltr acidka vydzungla jak pijavice.. :-) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Mam este jednu otazku,,, su tu take baby, ktore uz s v tretej faze alebo uz su po diete? Pretoze som pocula, ze tato dieta ma velky JOJO efekt ked sa vratite k normalnemu jedlu, co je stvrta faza. Pripadne sa chcem spytat, ze ci v tretej faze mavate die dva dni "hoby" kedy mozete jedst uplne vsetko a ci nepriberate? Pripadne niekto z vasho okoli? Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@pantaloni diky,dobry napad pisat si poznamky ani by ma to nenapadlo.A nevies nahodou ktore sladidlo je skodlive?No a mne sa tiez niekedy podari nieco presladit ale to aj zjem lebo mam sladke rada.
Odpovedať
Profilova fotka
@pantaloni diky,dobry napad pisat si poznamky ani by ma to nenapadlo.A nevies nahodou ktore sladidlo je skodlive?No a mne sa tiez niekedy podari nieco presladit ale to aj zjem lebo mam sladke rada.
Odpovedať
@pantaloni tie zemlicky robim presne take;-) .Tie susienky som este nerobila,no zajtra urcite vyskúšam...no mnam;-) .
Odpovedať
@11xena11 odkial si?ak sa smiem spýtať...aj u nás fučí jak bláznivé,ale to teraz asi na celom slovensku.
Odpovedať
Profilova fotka
@myjuska Xena je uz v stvrtej faze a udrzuje si vahu. Pantaloni je v tretej faze udrzivajcej. Ked tie faz dodrziavas tak ako mas a na normalnu stravu nabiehas s rozumom a postune a zachovas si zdrave navyky, tak sa jojo efektu nemusis obavat. :-) A 3 faza je rozdelena na dve polovice, v prvej polovici mas jedny hody tyzdenne a v druhej polke mozes uz mat dvoje. Teda aspon tak si pamatam, ze to bolo. Ja som este stale v druhej faze :)
Odpovedať
A so mnou nikto nekomunikuje:-( :-( ...;-) Dobrú noc dievčence,strašne rada vás čítam a inšpirujem sa vami.
Odpovedať
@layte Já bych ti napsala,ale vrátila jsem se až teď,kamarádka chtěla upéct na zítra kinder řezy a mně to jde rychlec a ona sa s tím nechtěla trápit,tak jsem nemohla žádné z vás napsat kočky.. :-) :-) A žemličky jsou opravdu dobré,moje dcera nesla do školy na střední spolužákovi recept,že mu to chutná a mamina asi upeče.. :-) Je to od Tesoro,která to tady rozjela,některé original recepty jsou fakt nepoživatelné,tak si do deníku napíšu:už nikdy a který je dobrý,má u mě hvězdičky,aspoň se v tom vyznám.. :-)
Odpovedať
@atota NEJHORŠÍ je sladidlo Aspartam v kombinaci kyselina ascorbová,tedy citronová způsobuje carcinom teda rakovinu v překladu,byl vytvořený náhodou jako otrava nebo tak něco u vojáků už si to přesně nepamatuju.Ano je v nápojích u nás v bille takové prodávají ve 2l flaškách,no hlavně než jsem to zjistila proč mám migrény hlavy,je to z toho.Bývá i v jiných věcech,napsaný na obalu,musíte číst holky.Já to střídám,ale dětem diabetikům se doporučuje xylitol nebo sacharin,furt jsou to sladidla,šetřete s tím pokud to jde.Dost tady pečeme,takže někde to nejde vynechat,to chápu,ale opatrně aspoň nápoje zkuste mín sladit,já kávu vypiju jen s mlékem to se dá a čaj už někdy taky piju neochucený,ale je to hrnek baculák 650ml tak když už musím,dám tam max.3tabletky.Ale na dopoledne na hody si dávám na malou lžičku sirupu agáve bio,no úplně o něčem jiném,bohužel má kalorie proto dopoledne,ať se to na mě nenalepí znovu.Ale já jsem už ve 3.f,takže se udržuju,neradím holkám co hubnou,tam bych neriskovala,je to furt cukr v jiné podobě,asi tak.A taky nemám zatím hody každý den,nesmím ještě divočit,
Odpovedať
@pantaloni jaj si zlata.Tvoja dcéra spoluzakovi na strední?Koľko máš rôčkov?Už som si napísala recept na tie susienky,zajtra ich určite peciem,hned zrana,teraz som totiž doma,tak si to užívam.Ináč robím v rakúsku,no teraz som ostala na dlhšie doma.Tak upratujem,vyvaram pre rodinku,peciem pre seba;-) a cvičím;-) .Konečne som začala,predtým som furt cvicila,no odkedy prišlo to rakusko,tak som sa na to vybodla.Ale táto stránka ma naštartovala.Začala som sa viac venovať aj sama sebe,nie len rodine a okoliu.A ten recept na tie kinder rezy aký je?Aj to upeciem zajtra;-)
Odpovedať
No kočky než usnu jdu si napsat jídelníček na 4.fázi na 7 dní,je to už spíše zdravý životní styl,jí se všecko ale jinak,je to dost podobné té naší stravě,a mám u toho aj poměr bílkovin,tuků,sacharidů a denní příjem v kJ.Spíš na zdravé vaření.Dobrou noc,zítra. ;-) :-) ;-)
Odpovedať
@layte Budu mít za 6 měsícú 40roků.To děláš asi ošetřovatelku,že?to chce moje kamarádka dělat co nejdřív.Kinder je úolně jednoduchý:5 vajec,2pl kakaa bez tuku,asi 14tabletek rozdrcených sladidla,musíš ochutnat.Vyšleháš žloutky jen se sladidlem,přidáš kakao a nakonec z těch bílků sníh,opatrně přimícháš a dáš na plech na papír,uhladíš a pečeš tak 12-15min asi při 165C, zkusíš špejlí.Pak vymícháš 250gr tvarohu se sladidlem,dala jsem 4tabletky,asi 1pl citronové šťávy vymícháš a jestli ti půjde i kůra z toho citronu,tak tu taky,nám se dnes nedařilo postrouhat,Kinder rozřízneš na 4 díly,od oka podélně,podebereš,lepí se to,potřeš tvarohem,položíš další půlkou a máš 2 pláty naplněné.vyzkůšaj..sory píšu rychle moc mi to nejde.. Pokud to chceš jíst i v bílkoviny,vynech citron,nesmí se,ruší hubnutí.
Odpovedať
@pantaloni to ani nezartuj s tým aspartmanom,či ako sa volá.Veď to je skoro v každej vode,ktorá akože je dietnejsia.Aj teraz pozerám a v obývačke má manžel pri sebe Korunni z lidlu a obsahuje všetko čo si písala.Ja osobne pijem len čistú vodu z vodovodu,máme vlastnú studňu,ale vieš deťom čistá voda nechutí.A ako môžu niečo také vyrábať,keď bolo dokázané,že je to karcinogenne....Muž sa teraz zasmial,že odzajtra len pivo,že do toho nič nemiesaju...to je len žart:-)
Odpovedať
Tak to radšej hnedý cukor,alebo med...veď pravý med nemôže byť zlý.A sú dokázané priaznivé účinky medu na organizmus.Veď len to označenie umelé sladidlo svedčí o niečom...umelé.
Odpovedať
No právě,já jsem ji pila na litry hlavně ještě když jsem dělala v práci v restauraci,samá korunní hroznová,všecko hroznové.A má pravdu,můj muž pije jen vodu z vodovodu,když je nemocný,tak čaj s cukrem,medem,citronem,malinový sirup a pivo jo a bílé víno.On by v životě do pusy nedal takové vody co já jsem chlámala, protože to nebylo pití,ani sirup light.V pivě máš pivovarské kvasnice a slad,to je prospěšné,bohužel v této dietě až ve 3.f a omezeně.
Odpovedať
@pantaloni no opetrovatelku...je to na nervy,ale už som si povedala dosť,nebudem sa pre nich rozculovat a zanedbavat sa.Tvojej kamoske drzim palce a prajem pevne nervy,bude ich potrebovat:-) .Dobru nocku...:-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?