Drží z vás niektorá Dukanovu diétu?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte baby, drží z vás niektorá Dukanovu diétu?
Odpovedať
Tak moje dnesne a vcerajsie papanicko gnocchi s kyslou kapustou a udenym kuracim mäskom, vcera na veceru rybka s rajcinou,paprikou a cibulou(kupovane),medzitym fasirky a dneska som si upiekla tie citronove briosky,ale chutia dost umelo neviem preco
Odpovedať
Profilova fotka
@lokalistin osobne si tiež myslím, že je nezdravá, ale však ju nebudeme držať večne ;-) preto som si povedala, že sa posnažím čo najviac, aby som v 2 faze bola čo najkratšie - síce sa mi v poslednom čase moc nedarí, ale čoskoro idem do 3f. a tam to je už oveľa lepšie a zravšie... inak, ja doplňujem cukor od prvého dňa diéty, cukor proste naše telo potrebuje, inak by naš mozog nedokázal normálne fungovať
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@lokalistin viesco ja si myslim tiez ze je to skodliva dieta ale zasa sak nebudeme ju drzat dlho ja potiahnem dake dva tri mesiace a koniec vies si zober ze niektory ludia su na kave a podobnych dietach aj cely zivot stale podvyziveny tak si myslim ze tych par mesiacov nas snad nezabije zasa si predstav ze sa prezieras jes same mastne veci to tiez nie je najlepsie pre telo tak redukcna dieta by& mala trvat najviac pol roka potom je to uz vazne skodlive a sem tam porusit treba to sa nic nestane ja si myslim ja si dam aj sladenu vodu aj cukrik sem tam aj cukor do kavy zas auplne striktne to neni uplne naj si myslim potom je to sok pre telo viesco zasa som sa nevazila ale zatial co som sa vazila minuly tyzden tak -3.5 kg odvazim sa zasa asi az buduci tyzden ja sa nejdem znervoznovat tak uvidime
Odpovedať
Ahojte ženičky. Ako tak pozerám nabehla tu debata či je to zdravé a či nie. Ja tuto diétu tiež držím zo začiatku to bolo asi tak prvý týždeň som tuto diétu dodržiavala do bodky. No potom mi brat povedal že umelé sladidlo je horšie ako cukor tak som vysadila umelé a používam cukor no v malom množstve ved cukry predsa potrebujeme k bytiu. Co sa týka prehreškov tiež si niekedy niečo malé dám. Ale zasa to nepreháňam. a vidíte že to chudnutie funguje aj keď pomalšie no niet sa čo čudovať ved nejakú tu maškrtu si predsa dožičíme nie? Preto môj názor znie všetko z mierou a nepreháňať to s dietou ved zdravie máme len jedno a určite si ho nechce nik nejako poškodiť, či?
Odpovedať
hlásim príchod :-) Dnes som bola opäť darovať krv. Po piatich mesiacoch na Dukanke mám vynikajúce železo v krvi, fantastiké pečeňové výsledky, ukážkový tlak aj leukocity. K umelým sladidlám asi toľko, nech si každý zváži, čo do seba dáva. Ja osobne si kupujem Xylitol, je to prírodné sladilo a striedam ho zo Stéviou - takisto Bio. Keďže sú drahé, sladím menej x-) Ak mám veľkú chuť na sladké, dám si jablko, alebo suš. slivku. Prečistí mi črevá aj sliznice v žalúdku a nemám problémy so zápchou. Niekedy mám pocit, že sa vytráca z našich hláv zdravý úsudok :-D
Odpovedať
@lokalistin .... a že pozdravujem sestričku aj zákazníčku a každá jedna dieta je o obmedzovaní. Akonáhle sa dieta prestane držať a nahádža do svojho poriadne vyhladovaného tela piate cez deviate........ čo asi môže čakať? :-D Žeby pokazený žalúdok? Žeby logika?
Odpovedať
@pinetka26 dakujem za ukludnenie lebo uz som si zistovala co sa stava pri nadmernom prijme bielkovin aj pri nedostatku sacharidov :D tak to je fajn ze mas dobre vysledky ved viac bab tu psialo ze im lekar povedal ze maju lepsie vysledky ako pred dietou ze sa im kopec veci poupravovalo
Odpovedať
@pinetka26 ved este som aj to niekde citala ze ked prechadzas z DD na klasicku stravu nesmies hned zaradit velke mnozstvo vlakniny ani sladkeho lebo telu to sposobi sok treba pomaly a postupne
Odpovedať
@11xena11 ahojky, máme málo slniečka, nezabúdaj, že je prestavený čas a zrazu je oveľa dlhší večer. Máme viac času vymýšľať, čo by sme zjedli :-) V lete na to nebol čas!!! Držím palce v zajtrajšom bielkovinovom dni. Ja si ich dávam tri po sebe, väčšinou utorok, streda, štvrtok. Mne to max vyhovuje. Ja som v minulosti cca 20 rokov dozadu držala mliečnu dietu. Pekne som zhodila a potom som si 6 rokov udržiavala váhu "hladnými štvrtkami". Nič som nejedla, iba pila mlieko počas celého dňa. Perfektne to funguje. Ak som náhodou porušila, dala som si "za trest" hladný aj piatok. Viem, teda o čom píšeš :-D :-D :-D
Odpovedať
@evicka333 ahoj. Evička zemiakový škrob nesmieme, ja by som počkala do 3.F na škrobový deň, aj keď uprednostňované sú celozrnné cestoviny. ;-) To je len môj názor ;-)
Odpovedať
@melbe stačí si kúpiť knihu od nášho doktorka. Že vraj málo sacharidov.....aj naše ovsené otruby obsahujú malý objem škrobu, ďalej kukuričný škrob je takisto sacharid, ale pozor s postupným uvoľnovaním. Takže telo ho spracúva aj využíva postupne. Nie ako biely cukor, ktorý nám prudko zdvihne hladinu cukru a potom zase prudko klesne, telo je potom malátne, depresívne a nevie hospodáriť s energiou. Prečo sme schudli pri tejto diete? Vylúčili sme pečivo z bielej múky - škrob, zemiaky - škrob, ryža - škrob , suché strukoviny (fazuľa, hrach), zase škrob a to sú všetko sacharidy s postupným uvoľnovaním. Teraz prídu na rad priame cukry - obmedzili sme čokoládu, zákusky a sladenie bielym jedom (cukrom). Toľko k cukrom v našej strave. Pochopili sme dámy, že ho máme v bežnej strave PRÍLIŠ? V ďalšom príspevku rozoberiem tuky :-D :-D :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
@pinetka26 áno, asi to bude tými dlhými večerami :-D :-D :-D Ja si zasa nemyslím, že táto diéta je škodlivá. Propaguje ju predsa odborník diétológ. Veľa dukankám sa práveže všetky výsledky zlepšili.Niekto má zo začiatku problémy s vlasmi, pokožkou. To je určite len prvá reakcia organizmu na čosi nové. Telo sa bráni, to je logické. Preto nám kážu povinne veľa piť(kvôli obličkám, ktoré trpia pri nadmernom užívaní bielkovín), doplňať sa vitamínmi a minerálmi. Ak to niekto zanedbá tak prídu problémy. Ak niekto čítal knihu, tak vie, o čom hovorím. Tuky prijímame také čo neškodia.(ryby-Omega-3). A cukry tiež. Tie sú v otrubách, škroboch. A prečo sa pchať umelými sladidlami, ktoré sú škodlivé, keď existuje Stévia? A keď už, tak v ovocí je fruktóza. Ak niekto zhreší jablkom, nie je to taký hriech ako cukríky a čokoláda. Pravda je , keď príde MS, telo si čokoládu pýta.Ale to je len 5dní do mesiaca. Myslím, ale že hlavne musíme vyhodiť z jedálnička bielu múku. Z tej sa priberá najviac. Ja neviem pinetka. Prehnala som to? Nemám rada príspevky, ktoré nás zneistia, my sme tu pre niečo iné. Nemyslím to v zlom ;-) ;-) ;-) Dúfam, že som nikoho nenahnevala. Káždá máme na vec svoj názor ;-) ;-)
Odpovedať
@pinetka26 pinetka tuším sme narovnako mudrovali :-D :-D :-D
Odpovedať
dnešné menu: R-cereálie s mliekom,čaj, káva D,O-nestíhala som, len cottagge,káva Ol- kurací gyros v langoši V-asi tretina údenej makrely, acidko, neskôr si dám ešte čaj Dnes to bolo konečne bez prehrešku!
Odpovedať
@11xena11 yes, pomudrovali sme troška 8-) a kto vie? možno že to niekomu pomôže? Ja keď som začala s touto dietou, som prelúskala práve toto fórum úúúúúplne od prvej strany :-) Super, si mi pomohla s tukmi, nemusím sa rozpisovať ja. Tiež by sa dalo polemizovať, aké sú škodlivé paštéty a údené trvanlivé mäsové výrobky (mám priateľov vo výrobe- samé chemikálie do toho pridávajú) a čuduj sa svete, tie lekári nezakazujú? Veď dnes bežne konzumujeme toooooľko mŕtvych potravín..... :-x :-x Chválim ťa a palec hore, že si dnes dala meníčko! bez prehrešku!!!!
Odpovedať
Ja som nechcela nikoho zneistovat ja idem pevne za cielom zhodit a budem to drzat aj nadalej len mozno tato dieta nie je vhodna pre kazdeho ked niekto ma nejake vaznejsie zdravotne komplikacie by som ja osobne radila nechat to tak a prejst mozno na menej invazivnu 90 dnovu kazdy organizmus je iny tak zamudrovala som trochu aj ja a hor sa do chudnutia baby pokracujeme !
Odpovedať
@pinetka26 mne ta stevia vobec nechuti a inac sestra to tiez drzala a po case tiez velmi pribrala a ta zakaznicka prestala s dietou lebo jej to doktor zakazal,ze mala pokazeny zaludok,ale ved to je jedno ja si tiez hovorim,ze ved to nerobim az tak striktne, takze by sa nemalo nic stat
Odpovedať
@pinetka26 @11xena11 ja som tiez nikoho nechcela zneistovat to len ja som zneistena sestra sa o mna boji,pretoze naposledy som pri tejto diete skolabovala,ale tak zabudnite na to a ide sa dalej
Odpovedať
Profilova fotka
@11xena11 hej som len naliata,alebo brucho nafuknute,inac mne tych 5-6kg sa podari nabrat za tyzden,ja neviem preco,ja viem o sebe ze nemozem "normalne,zdravo" sa stravovat lebo vaha hned ide hore,ja musim cely zivot drzat diety a hybat sa,uz ma to moc nebavy
Odpovedať
Profilova fotka
baby pred sebou mam makrelu a grecky feta syr,ten syr chuti jak bryndza ale ta makrela je super,takze aj ked oneskorene tak 1den utocnej fazy je dnes ]-( :-| :-( 8-(
Odpovedať
@olovo80 dáš to! Držím palčeky :-) :-) :-)
Odpovedať
@olovo80 ahoj. Toto je moja prvá dieta. A ja mám tiež problém so stravovaním. Priberiem aj zo vzduchu, ktorý dýcham. V podstate až teraz prvý krát som objavila "tak naozaj" potraviny, ktoré môžem bez "ujmy" zjesť. Mám obavy, že keď si budem chcieť udržať super postavičku, na ktorej som poctivo makala, budem sa musieť asi takto stravovať celý život. A zostať takto stále na 3.F. Dať si len 1-2 krát týždenne hody. Stačí mi málo a hneď je o kilo viac. Obávam sa 4.F., čo to so mnou spraví. Prvý krát v živote mám naozaj pevnú vôlu. Preto som tu na fóre. Stačí mi vás prečítať a ženie ma to ďalej. Iné fórum som prestala čítať, tam sa kočky tak zopsuli, že to už s dukankou nemá nič spoločné. Povymýšlali si iné pravidlá, nejaké mliečne a vodové dni, no blbosti. Práve si len môžu ublížiť a mňa to neuveriteľne demotivovalo. Potrebujem silné kočky, ktoré idú tvrdo za svojim cieľom. Samozrejme, držať ju môžu len tie, ktoré nemajú zdravotné problémy, na to Dukan upozorňuje hneď v úvode knihy. Mám 3 deti. Mala som už aj 96kg. Teraz mám 62kg a už nechcem byť TUČNÁ!!!!!!!!!!!! ]-( ]-( ]-( :-) :-) :-) :-) :-) Teraz mi to pripomenulo americké filmy, zo psychiatrických sedení. Chýba už len zatlieskajme Xene nech je silná!!!!! :-D :-D :-D :-D :-D
Odpovedať
Ahojte , tak minulý týždeň som mala 64,3 a dnes 61,8 tak som dala dolu tie moje prehrešky x-) ešte vydržím až mám tých 58 kg a už sa len držať x-) neverím ,že minulý rok som mala 73,5 začala som zo sebou čosi robiť a dukan diétu som našla keď som mala 68,5 kg a teraz menej ako 62 ako sen :-D som rada tomu ..a vy ako dievčatá ? aký máíte vy cieľ ? :-) som si čítala ako ste pekne rozobrali túto diétu , vždy si rada čítam tieto príspevky a aj vďsaka Vám sa mi váha pohla, ĎAKUJEM dievčatá :-) :-) x-) x-)
Odpovedať
@lokalistin ahoj.Ak nemáš žiadne zdravotné problémy, nemáš byť prečo zo sestry zneistená. Diéty nie sú pre všetkých. Niekomu môžu vážne ublížiť. ;-) ;-) Ale ak si FIT poď na to! ;-) ;-) ;-)
Odpovedať
@pinetka26 ahoj.Aj ja som taká. Nehrniem sa bezhlavo do niečoho, čo nepoznám. Mám prelúskaných zopár fór, knihu, internet.Až potom som do toho vhupla. A o tých potravinách mi niečo hovor. Katastrofa! Náhodou som potravinárska chemička. Super. :-| :-| :-|
Odpovedať
Takže dnešné menu: R-cereálie s mliekom, káva čaj D-jablko O-zeleninový šalát s kuracím mäskom, cesnakový drésing,káva OL-ochutený tvaroh ananásom, neskôr otrubová kaša,čaj V- niečo s chlebíkom, asi mozarella so zeleninovým šalátom
Odpovedať
@olovo80 a koľko dní má byť ten útok????? :-D :-D :-D :-D
Odpovedať
@15nisa prosím ťa a to ako si dokázala za týždeň 2kg? Mala si MS? Si dobrá. :-) :-) Ja mám 62kg. Rada by som 60kg,to by kolo OK pri mojej výške 172.Ale keby to už zostalo takto ako to je, budem aj tak spokojná. ;-) ;-) Aj to som mala hádam pred 20 rokmi. :-D :-D
Odpovedať
@11xena11 nemam a aj som bola pred tym u doktorky na kompletnu kontrolu vsetko v pohode,ale nechapem preco mi to teraz ide tak strasne tazko dole Ja som dneska este nic nejedla zobudila som sa o pol jednej a doteraz som drhla bejvak teraz cakam,ze dopere druha pracka povesam dam prat dalsie a letim do obchodu potom si nieco urobim papat ale ani nemam dneska hlad
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?