Drží z vás niektorá Dukanovu diétu?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte baby, drží z vás niektorá Dukanovu diétu?
Odpovedať
Profilova fotka
@daniela_7 no ano mohhol by to tu niekto napisať, ale inak ja pečiem aj tento chlieb, tu sa nedavaju otruby : http://www.dukanovadieta.com/products... , je viac menej hnusny, no ked si to daš s nejakou konzervou rýb, alebo šunkou tak sa to da jesť :)
Odpovedať
Profilova fotka
@daniela_7@atlantida Dievcata citajte...Dukanova diéta Je to 1,5 PL ovsených otrúb + 1 PL pšeničných otrúb, pšeničné však nie sú povinné, sú len na zlepšenie chuti hlavne v chleboch. Dukan to má tak uvedené v knihe receptov. No a nevydal len jednu knihu, to len na Slovensku sa chystá prvý preklad z roku 2001, namiesto toho, aby preložili niečo aktuálnejšie, lebo od roku 2001 Dukan porobil dosť veľké zmeny vo svojej diéte. Ak si človek nenaštuduje aj novšiu literatúru, tak sa bohužiaľ nedozvie aj chyby, ktoré na začiatku porobil a neskôr ich zmenil. Ja osobne mám doma najmenej 8 kníh od doktora Dukana, až nie viac a sledujem všetky novinky, aby som vám čo najlepšie mohla pomôcť.
Odpovedať
Profilova fotka
@bambi2424 joj dakujem si zlata, ale o tom škrobe ešte, denne sa možu 2 lyžice- 15 g, bez ohladu na to že som už jedla otruby ano?
Odpovedať
Profilova fotka
baby napisali by ste tu niektora nejaky jedalniček , ale kompletny , co take papate, mne dochadza kreativita :)
Odpovedať
Profilova fotka
@atlantida Príkladové menu pre 2. fázu Pondelok (PZ)Raňajky: cibuľová žemlička s plátkom syra Pierko (3% tuku), šalátovým listom a plátkom paradajky, káva alebo čaj Desiata: nízkotučný cottage s paprikou a cibuľkou Obed: kuracie roládky so špenátom, šalát z papriky a rajčín Olovrant: pudingové lievančeky Večera: Dukanova pizza Utorok (P)Raňajky: chrumkavá žemlička natretá nízkotučnou tvarohovou nátierkou, plátok morčacej šunky, káva alebo čaj Desiata: nízkotučné acidko Obed: grilované kuracie prsia s volským okom, nízkotučný cottage Olovrant: Dukanove tiramisu Večera: údená makrela Streda (PZ)Raňajky: praženica bez tuku s uhorkou a reďkovkou, káva alebo čaj Desiata: Dukanove tiramisu Obed: grilovaný hovädzí steak so zeleninovou oblohou Olovrant: nízkotučný jogurt Večera: zeleninový šalát s grilovaným kuracím mäsom Štvrtok (P)Raňajky: ovsená kaša, káva alebo čaj Desiata: nízkotučný jogurt, ochutený arómou a umelým sladidlom Obed: Kuracie placky s mozzarellou Olovrant: vanilkový puding s umelým sladidlom Večera: omeleta Piatok (PZ)Raňajky: chrumkavá žemlička natretá nízkotučnou tvarohovou nátierkou, plátok morčacej šunky, paradajky, čaj Desiata: pudingové lievančeky Obed: kuracie prsia grilované na panvici bez tuku, nízkotučný cottage, zeleninový šalát Olovrant: nízkotučný jogurt Večera: grilované rybie filé s grilovanou cuketou Sobota (P)Raňajky: placky z ovsených otrúb so škoricou, káva alebo čaj Desiata: nízkotučné acidko Obed: losos v alobale, dezert (vanilkový puding) Olovrant: Dukanove chipsy, cola light (zero, max) Večera: škoricové šúľance poliate jogurtom Nedeľa (PZ)Raňajky: pudingová kaša, káva alebo čaj Desiata: nízkotučný tvaroh ochutený vanilkovou arómou a umelým sladidlom Obed: kuracie prsia plnené šunkou a syrom Pierko (3% tuku), zeleninová príloha Olovrant: nízkotučné kakao osladené umelým sladidlom Večera: tuniakový šalát (tuniak vo vlastnej šťave so zeleninou)
Odpovedať
môžem sa spýtať ako je to s alkohol? či sa môžu nejaké 2dci vínka alebo nič
Odpovedať
Profilova fotka
@bambi2424 Fiiiha, 8 knih? Tak ty si profi Dukanka ;-) Ja som dnes nejaka pesimisticka...Nafuklo sa mi brucho, mam zly pocit z tych sladkych jedal, fakt sa to moze? Na inej stranke som citala, ze tie sladke jedla su len preto, aby sme vydrzali dietu a ze treba velmi opatrne(napr. obmedzenie kakaa). Ja by som bez toho aj vydrzala, ale je to tak prijemnejsie. No ak by sa mi malo spomalit chudnutie, tak na to kaslem. Praveze som sa z tych sladkosti rozjedla, ze mam chut stale viac :-( A kde sa da kupit ten syr Pierko?
Odpovedať
Profilova fotka
@betulinocqa Nic. Az v tretej faze.
Odpovedať
@betulinocqa Nemalo by sa, ja si dam obcas vinny strik, ale stale to pijem s pocitom, ze mi to spomali chudnutie...teda lepsie vobec nepit :-p
Odpovedať
@daniela_7 nemusi to byt zo sladkosti to nafuknute brucho, ale to ze ked das sladke a chces opät dalsiel to moze byt...nemas nafuknute brucho ked mas BZ dni diety? ja ked mam B dni, som ok, akonahle dam zeleninu, konec....
Odpovedať
Profilova fotka
@trupkake Ano, hlavne zelenina bude na vine, ale ked mam take brucho, tak sa mi zda, ze som nic neschudla :-( Asi sa uz fakt odvazim, aby som vedela, ako to ide. Asi zajtra. Tebe ako ide zhadzovanie?
Odpovedať
@daniela_7 mne prave odisla navsteva, vsetci sa napchavali chlebickami a chipsami a len som na nich pozerala ako taka trupka :D ...no a pecie sa mi este v trube cheesecake na zajtra, ktory zas nemozem jest...no utrpenie...inak dieta ok, dnes mam BZ den, tak cely den som na salatoch, zajtra dam asi nejaku brokolicovu polievku :-p
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
O pol 11 večer zjesť pol litra kefíru to asi nieje dobre na dietu :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@trupkake Uff,cheesecake zboznujem, tak to je silna vola. Ja som rada, ze ine jedlo doma ani velmi nemame. Len prvy den som mala doma otvorene cipsy, nechavala som muzovi do vecera, ale nakoniec som ich preistotu vyhodila :-)
Odpovedať
@penelope111 ak je s nizkym obsahom tuku tak to nevadi... ;-)
Odpovedať
@trupkake ahoj mozem poprosit recept na cheesecake ????..dakujem pekne,,, ;-)
Odpovedať
@martinka_martinka ahoj mozem poprosit recept na tiramissu??dakujem ,,pekny den :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@trupkake Našťastie s nízkym :-)
Odpovedať
@hokejka111 cheesecake ktory som vyssie spominala sa ale netyka dukanovej diety, i ked premyslam, ze by sa dal mozno nejaky vymsliet...len treba vediet, cim nahradit korpus... hmmm
Odpovedať
@penelope111 potom v pohode, mozes papat kedykolvek ta prepadne hlad, aj v noci, ak s tym tvoje travenie nema problem, samozrejme len povolene potraviny ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@daniela_7 Odporucam tieto zemlicky :-) Receptik kopirujem kysnuté otrubové žemličky s rozmarínom, oregánom,ľanovými semiačkami,chrumkavé,nadýchané,návykové pečiem tak bezreceptovo od oka - otruby ovsenné + pšeničné asi po 4 lyžice,asi 100g tvarohu, 2 vajíčka, 1/2 kocky droždia, mlieko na kvások + na zriedenie podľa hustoty cesta. Zamiešaš,necháš trochu podkysnúť, pomocou lyžice dáš na plech vyložený papierom. Piekla som na 180°C kým neboli také dozlata chrumkavé
Odpovedať
Profilova fotka
a toto su tie moje
Odpovedať
@bambi2424 ;-) idem vyskusat
Odpovedať
Profilova fotka
@skusala som teda tu zelatinu a vsetko mi pekne vyslo a ake je to dobrucke.Naozaj ako pravy pribinacik,mnam :-N
Odpovedať
Profilova fotka
No a moje dnesne ranajky BZ den ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@bambi2424 Tak to je super, že si tú želatinu spravila. Ja to skúsim cez týždeň. Dnes si užívam BZ :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@penelope111 nakoniec to bolo velmi jednoduche.Spravila som to podla rad @daniela_7 a pekne to zhustlo a je krasne kremovy x-)
Odpovedať
Profilova fotka
@bambi2424 No vidis! :-) Ja som predtym tiez do pecenia pouzivala Praskove "zele" a nikdy to nebolo upne dobre. Ale na web stranke Dr Otkera pisu, ze do tvarohu a vselijakych plniek len ZELATINU, nie ZELE, lebo to je skor zaliat ovocie na torte. Vcera som bola v obchode a kupovala som zelatinu, praskova zelatina je ovela lacnejsia ako platkova, ale toto je istota :-p A len Dr. Oetker.
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte: mate niekto skusenosť s týmto receptom? : http://www.dieta-protal.sk/pudingova-... idem ho vyskušať dnes :) pekny deň prajem :)
Odpovedať
@trupkake ,,takze tak,,dakujem,,
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?