Drží z vás niektorá Dukanovu diétu?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte baby, drží z vás niektorá Dukanovu diétu?
Odpovedať
Profilova fotka
:)baby, možem par otazočiek? :) 1. niekde som čitala že denne je povolená lyžica kakaa je to pravda? a musi to byť nejake špecialne , či akékolvek? 2. v akom pomere jete zeleninu v BZ? podla chuti, aj 3x do dna alebo si davate len tak raz denne nejaky šalat? ďakuejm za odpovedew :)
Odpovedať
@9ka tiez ma napadla jarna unava, najhorsie je, ze musim byt stele fit, lebo este okrem prace, robim dalsi job po veceroch :-D ...a otruby papam poctivo kazdy den povolenu davku, celkom mi chutia, dala by som aj viac :-D ak by sa dalo...a skusim nieco energy light. Vdaka za radu ;-)
Odpovedať
@ncora este neviem, ako mi to bude vyhovovat, dnes som dala prvy BZ den, zajtra dam dalsi, vypracovala som si jedalnicek zatia na 8 dni dopredu a striedanie som tam dala 2:2...uvidim :-)
Odpovedať
@atlantida ja mam este len dnes prvy BZ den, ranajky jogurt, obed pizza z otrub + sampinony + krabie tycinky + cibula a k tomu cerstve paradajky, na veceru som dala uhorku s tzaziki 8-) a este by som daco dala....A co sa tyka kakaa, tak neviem, zatial som s nim nic nerobila, sladke mi nechyba, ani pred tym som nelubila sladkosti...
Odpovedať
@pitynka u nás mají steviu v tescu - v tabletách. ;-) Už jsi ji někdy zkoušela? Má trochu příchuť, ale ne jako ostatní um. sladidla, takovou lékořicovou, není to špatné.
Odpovedať
Profilova fotka
@9ka nie nechutnala, preto sa pýtam, že by som ju rada ochutnala, ale ťažko sa zháňa, na veľa shopoch je vypredaná a u nás nie je ani v zdravej výžive, ani v lekárni, tak už neviem kde ju mám zohnať.. :-|
Odpovedať
Profilova fotka
@patulik25 jejda ďakujem ti moc pekne :) za pomoc..
Odpovedať
@pitynka zkus to tesco, mě to tedy překvapilo... stevia má takový lékořicový "ocas" na jazyku, ale není to špatné, mně to hodně chutnalo v čaji. a zůstane ti pak v puse ta sladká chuť... Jinak nejpodobnější chuti cukru je sukraloza, ta je buď ve sladidle Starlinea (spar, kaufland) nebo Cukren (tesco) - ale jen tablety - prášek cukren obsahuje cukr! Ten cukren tablety je i cenově nejvýhodnější a dobře se rozpouští. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@9ka u nás v tescu to nemajú, bola som sa pozrieť. Objednala som si stéviu z internetu, tak uvidím keď mi príde, v tabletkách. Ďakujem za radu, vyskúšam .. a o tej stévii som čítala samé dobré veci, ale keď sa jej dá príliš, vraj chytí horkú chuť. Mimochodom som stále v druhej fáze lebo váha mi kolíše, aj keď to kilo zo mňa nechce už mesiac ani náhodou zísť. ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, a viete mi povedat aky je rozdiel medzi ovsenymi otrubami a vlockami? :) uz mam za sebou 4 kila, som v druhej faze, a sem tam zhresim ale ide to tak som spokojna :) nech sa dari ;-) ...inak ma napadlo, ze by nebolo od veci sem napisat sem tam aj nejaky recept pre inspiraciu, bo pomaly vyhasina moja kreativita... :-p :-N
Odpovedať
Profilova fotka
@matkovmacko ..ja sa radsej drzim tych pocodnych receptov bo janie som bars kucharka s fantaziou ...a tiez by som privitala nejake fajnotky jedoduche receptiky. Ja som asi tiez po 4. kile takze sa tesim, a co sa tyka zhresenia, neda sa vsetko poctivo, objednam si ladovy salat a aj tak je tam nejaky syr nadrobno tak ho poctivo zjem:) dakto mi vravel ze otruby su vlastne odpad pri pred po mleti to uz neviem...ani neviem ci je to pravda:)
Odpovedať
ahojte baby, ako ste na tom? kolky den? kolko kil? pochvalte sa mi :)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
čaute, dnes na broninej stránke padla takáto vec, že kto si nemôže kúpiť nutelu z e- shopu, tak si ju môže spraviť doma, no neviem kde je pravda. tu je recept ( myslela som si, že arašídy sa nemôžu, ale je to asi len tolerovaná potravina) - Nutela 1/4kg nesolenych arasidu vakuove balenych hodime do mixeru, pouzivam mixovaci nadobu s nozi co je u ponorneho mixeru a mixujeme a mixujeme az z toho mame hladkou kasi, nechavejte mixer odpocinout, arasidy postupne pousti olej a vytvareji arasidove maslo -az mame tento krok za sebou, pridame k tomu 4 lzice cukrenu nebo podle chuti jin. Potom uz jen dochutime vanilkovym a orechovym aroma a domixujeme do hladke hmoty. Dobrou chut, pan dukan svoji nutely povoluje na den v 1.fazi 1PL, ve 2 . 2PL a ve3. 3PL, nase je na tom s hodnotama lip, tak muzeme 2x tolik
Odpovedať
Profilova fotka
@matkovmacko Vajíčková tlačenka 2. a 3.fáza 3 vajcia, 100 g hydinovej šunky, ½ pohára moravanky dia (bez nálevu),1 menšiu cibuľu, 220 g bieleho nízkotučného jogurtu, 2 - 3 kyslé uhorky Všetky suroviny dáme do misky a zamiešame. Zvlášť si prichystáme 1 dlc vody, do ktorej pridáme 1 polievkovú lyžicu želatíny a polovicu kocky bujónu (necháme želatínu nabobnať). Potom želatínu s bujónom zohrejeme a vlažné pridáme k ostatným surovinám v miske.Formu na srnčí chrbát vystelieme mikroténovým sáčikom, nalejeme masu a necháme v chladničke stuhnúť. Špenátové knedlíčky s omáčkou 1 špenát uvaríme, pridáme 1 vajce, korenie, 1 pl škrobu, a tvaroh alebo syr. Urobíme guľky a dáme do vriacej vody a podávame s akoukoľvek omáčkou .. Napr. – bolognese, - mleté mäso, korenie, cibuľka, červená paprika., syr = na panvici urobíme. Paprička pečená v rúre Odkôstkovíme papriky, robíme plnku – paradajky zmiešame s vareným vajcom, korením, mäso, syr. Dáme piecť do trúby a urobíme si bešamel – mlieko, škrob – zahustíme a môžeme pridať trocha syra. Polejeme papričky a dopečieme cca 8 min. Plnené šampiňóny 5 väčších šampiňónov, 2-3 PL odtučneného tvarohu0,1 % tuku, 3-4 plátky kuracej šunky, 1 PL odtučneného kečupu bez cukru, 2 vajcia, Grilovacie korenie, Soľ, Korenie, Cibuľu, Petržlenovú vňať Šampiňóny očistíme a vyberieme stonky.Do misky dáme stonky nakrájané na drobno, tvaroh, kečup, cibuľu, šunku a vajíčka nakrájané na malé kúsky, soľ, korenie, grilovacie korenie a petržlenovú vňať.Dobre premiešame a plníme hlavičky.Pečieme asi 20 minút pri 180 °C na plechu s mastným papierom. Roláda s goji 1., 2. a 3.fáza Na cesto : 2 celé vajcia, ¾ vanilkového pudingu, ½ odtučneného tvarohu, Umelé sladidlo, 1 ČL pdp Na plnku : ½ odtučneného tvarohu 0,1 % tuku, Škoricu, Sladidlo, 1,5 PL goji, 1 ČL želatíny Na polevu :1 ČL sušeného nízkotučného mlieka, 1 ČL kodtučneného kakaa bez cukru, sladidlo Suroviny na cesto zmiešame a vylejeme na malý plech.Pečieme pri teplote 150 °C. Na plnku : vymiešame tvaroh, škoricu, sladidlo, goji a želatínu, ktorú pripravíme podľa návodu. Polejeme polevou : vymiešame sušené mlieko, kakao a sladidlo. pár receptov, mám ich viac, ale keď mi konkrétne napíšeš či slané alebo sladké tak pošlem ..
Odpovedať
Profilova fotka
Ja som sa dne snažila urobiť tie cuketove placky ...a je z nich len take neviem co...tak nevedela by si poslt nejay recept na daco s cukewtou?:)
Odpovedať
Profilova fotka
cuketa je skvela len tak ugrilovana a mierne posolena aj s inou zeleninou...alebo na sposob plneneho baklazanu... vydlabes striedku, zmiesas s nasekanymi paradajkami, cesnakom, mozes posypat nastruhanym pierkom trocha a dat zapiect :) jednoduche a rychle... a uplne idealne je cukinu osupat a vytvorit pre nu lodicku z alobalu v ktorej to das piect, potom to mozes spapat cele a nemusis riesit supu...;)
Odpovedať
Profilova fotka
dnes na veceru som mala surovu zeleninu, kalerab, paradajky a papriku, a tusim ma boli brusko :( su dni ked ma to vobec ale vobec nebavi... potrebujem este 6 kg :( potrebujem povzbudit...
Odpovedať
Profilova fotka
@trupkake no mám taký pocit že sme na otm rovnako, ja som dnes 2. den v 2 faze a tiež som sa dala na to striedanie dní 2B a 2BZ, pretože ked si niečo pripravim vo väčšom množstve, možem ot odložiť na druhy den, čiže mam menej starosti s varenim :)
Odpovedať
Profilova fotka
Baby, ja som uz od soboty v tretej faze. ale je to zaberak..v druhej faze mi to az tak neprislo, ale teraz, ked uz mozem sem tam aj normalne jedlo a aj ovocie, telo si pyta stale viac a je fakt tazke odolat.. :-(
Odpovedať
Profilova fotka
muffíny plněné pudingem 3 bílky, 1 žloudek, sladidlo dle chuti, vanička tvarohu, lžička prášku do pečiva, 1/2 sáčku pudingu extra kakao. Z bílků uděláme sníh. Ostatní suroviny vymícháme a lehce vmícháme sníh z bílků, Pečeme asi 40 minut při 150 °C. Po vychladnutí odkrojíme vršek, naplníme podingem a necháme vychladit. Nakonec můžeme posypat kakaem.
Odpovedať
Profilova fotka
Niečo z cukety: Cuketová buchta. - 3vejce 20dkg otrub 1 lžíce sladidla 1/2 litra mléka 1/2 lžičky soli 1cuketa mladá. Cuketu oloupat,nastrouhat na hrubém struhadle. Suroviny smíchat, přidat cuketu,vmíchat.Dát na pekáč. Umíchat si tvaroh s příchutí, dát ho do sáčku a ozdobně nastříkat na těsto.pekáč šoupnout do trouby na 20 min. teplota 180 stupňů.Po upečení a vychlazení jsem hrubě potřela hustým jogurtem a posypala Bolerem s příchutí lesního ovoce.
Odpovedať
@pitynka mě se taky už měsíc drží stejná váha :-S potřebuji poslední 2 sundat. (aspoň ještě to jedno :-N ) s tou nutelou mi to připadá trochu divné: ořechy se nesmí a 1/4 kg nevypadá jako tolerovaná dávka - je tam strašně moc tuku (navíc nutella je z lískových ořechů). Ale někde byl recept na domácí nutelu dle DD bez ořechů. Jedno z mála jídel co se mi zatím nepřejedlo: otrubová kaše 2 dl mléka 2 PL otrub sladidlo 10 g puding prášku (lze vynechat, ale ochutí to) vše smícháme a v MW wlníme 2 min. Zamícháme a wlníme ještě 1/2 min. Do hotové kaše přidáme 1/2tvarohu nebo jogurt (nebo obojí).
Odpovedať
nutella bez ořechů: http://www.dukanovadieta.com/products... ale nezkoušela jsem ji, tak nevím jaká je... =-)
Odpovedať
Profilova fotka
@9ka http://dukanovadieta-eshop.com/sladko... - pozri tá nátierka sa dokonca aj dá kúpiť na tomto eshope, a vraj keď si ju urobíš z orechov je diétnejšia.. tiež sa mi to nezdallo, zato sa pýtam.. ak nájdem na fóre to kde sa to písalo, tak to sem dám.. tú otrubovú kašu si robím tiež .. :D
Odpovedať
Profilova fotka
@9ka posielam ti ten link, tuto sa o tom píše, prečítaj si to : http://www.dukanovadieta.com/kniha-na... Ja mám momentálne 56,2 váhu, som si povedala, že do nedele to vydržím a asi začnem s 3 fázou lebo už neviem čo variť..
Odpovedať
@atlantida presne tak, aj mne to zatial vyhovuje robit si jedlo na dva dni, pripadne dojedat zvysky na druhy den :-p
Odpovedať
Profilova fotka
Keže nemám váhu tak neviem koľko som chudla:( ..ale každy mi vraví že z tváre...ta kolko kil sa už z tej tváre da schudnut aby som bola stihla:) baby ze enmáte co varit...ja ked vidim co vseko vaite ...kde mne sa chce a nehovoriac o tom ze co navarim bud sa podari alebo hned zjem...:)drzim nadalej kazdej palce
Odpovedať
Profilova fotka
@mokecajka ma tak napadlo..ked nemas vahu, ako vies, kolko ti bude trvat, kym dosiahnes pozadovanu hmotnost? ved z toho sa potom pocita tretia faza
Odpovedať
@mokecajka ja mam vahu, ale neviem sa odvazit odvazit sa :-D da bojim, ze sa zlaknem :-D :-D :-D ... ale nohavice su mi uz volnejsie, tak to budem sledovat podla oblecenia :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@diwa no snad 2. faza netrva len 10 dní:) zatial som na 6 a o 2 tyzdne sa chystam domov dufam teda ze dovtedy aspon zo tri kila pojdu dole....ako ste inac s cvicenim?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?