90 dňová diéta. Máte s ňou skúsenosti?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte uz asi otrepana tema ale predsa. potrebovala by som zhodit takych 10kg ale ide to moc tazko. uz len preto ze pracujem v zahranici v McDonalde takze vsetko zakazane mam stale podnosom a free. kamoska mi poradila 90dnovu rozlisovaciu dietu. ze s nou zchudla viac ako 10kg. no neviem ci ozaj tak zchudla bo sme sa uz 2roky nevideli a len si piseme. ma s nou daktora z vas skusenosti. viete poratit dake typi ohladom tejto diety? vraj sa tam moze aj sladke. jo a poznate aj dake dobre cviky na brusko? som cerstvo zasnubena. este presne nemama termin svadby ale cas bezi rychlo a ja chcem byt krasna v ten den ako kazda jedna. a okrem toho je tu zas leto diky moc
Odpovedať
Profilova fotka
No aka som bola na seba hrda, ta tak som to vcera aj pokazila :( Chipsi o pol noci asi nie je nič moc hmm,...
Odpovedať
Ahoj holky,chtela bych vyzkouset tuto dietu.Muzete mi prosim napsat do IP rozpis diety co kdy jist?Diky moc
Odpovedať
No ja osobne medzi trom jedlami jem tiez, najma obed, ten si rozdlelim, jednu cast zjem okolo pol jednej, dalsiu okolo tretej a potom vecera asi o pol siedmej. A aj tak to slo dole. 3 krat denne jest je pre mna malo, radsej menej ale castejsie a drzat sa tychto kombinacii. No ale minule som zase prepadla zmrzline v Mekáči a dalsi vecer som zjedla zopar cokoladovych guliciek, takze teraz to stagnuje, musim to zase dodrziavat riadne ako rpedtym lebo inak sa dalej nepohnem. Tyzden som necvicila, to sa hned odrazi na tom ze stagnujem...
Odpovedať
Ciernavilla. Jasne, jedeme dal :) Ja sem tento vikend taky porusila. No hold vikend s prateli :-N
Odpovedať
Profilova fotka
Baby, vidim, ze aj Vas trapia vikendy :-) No u mna je to hrozne, cez tyzden v pohodicke, ale akonahle pride vikend, pride aj pokusenie a ja zhresim! Nepaci sa mi to!
Odpovedať
no u mna je to podobne, tiez vikend to je riadna skuska pevnej vole... a uz sa mi vcera tiez podarilo zhresit... :-(
Odpovedať
Profilova fotka
To nič baby, chvalabohu tu máme opäť týždeň, takže ideme ne to :-D :-D :-D :-D
Odpovedať
presne tak. :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ano, ještě že je ten víkend pryč :-D
Odpovedať
ja sa inac este strasne bojim velkej noci a vsetkych sladkych, slanych a inych pochutok. :-( :-( bude to tazke...
Odpovedať
Reklamka, souhlasim. Maminka mi dneska volala, ze mi objednala domaci mazanec......mazanec ja milujuuuuu ;-( Tak snad to vyjde na UH den a dam si ho na veceru. Jinak v sobotu jsem mela mit prvni vodni den. No chytla jsem chripku, takze si vodni den posouvam na pristi sobotu. Ach jo ;-(
Odpovedať
tak rychle uzdravenie a vydrz ten vodny den. uz vidim mamu ako ma bude nutit jest a nukat vsetky dobroty sveta... to bude hrozne. ;-(
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
iiiiiiii na to som zabudla, že bude veľka noc, dievčatá to ja asi nevzdržím, my chodíme k môjmu dedkovi a tomu neviem ako by som vysvetlila, že držím dietu- teda životný štýl mám iný :-D
Odpovedať
Dekuji Reklamka. Maryennn, uplne vim o cem mluvis. Mam to same s babickou. Dojdu k ni a vzdy si musim neco dat, protoze nechape, ze se snazim zhubnout. No holky, tak pokud to neprezeneme, tak bysme mely byt v pohode :-N
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, chcem sa opýtať ako ste sa stravovali pred 90dňovou diétou? a hlavne je tu niekto taký, čo sa stravoval zdravo a pravidelne? tj. 5-6porcii denne, 3-4porcie zeleniny, obmedzene sladké, jedla len dusene a pečené so zeleninou? ja sa totižto stravujem takto už vyše roka (začala som pred 7.rokmi ale občas som povolila-napr. vyše roka som jedla ryžu, chlieb a zemiaky len obmedzene), k tomu v zime posilovna 2-3krat týždenne, jar-jesen 3-4x týždenne beh 45min + cvičenie doma + 45min rýchla chôdza v dňoch keď nebehám. výsledok bol 5 kg dole v jeseni, čo pri mojej váhe a výške sa bolo veľmi veľmi malo. samozrejme pitný režim 2-3l, čaje nesladene a voda, pijem 2 kávy neslad. denne (jednu s mliekom, jednu bez mlieka). ak je nejaká oslava- tak si dám kúsok koláča alebo chlebíček, ale to je tak raz mesačne max. to že pečivo, cestoviny cereálne, mliečne výrobky nízkotučné, prípadne biele nesladené. mam výsledky od lekára, ukážkový krvný obraz, cholesterol a triglyceridy v krvi. ale váha proste nič, prípadne rastie. v zime som bola PN 2mes., nemohla som vôbec cvičiť, a vo februári mi za 2 tyzd. vybehla váha o 6kg!!! áno dá sa to a nemám problémy so štítnou žľazou ani iné závažné ochorenie a nebola som ani tehotná a nejedla som ani 5 tabličiek čokolády denne. Takže výsledok zdravého stravovania a redukcie stravy alebo vylučovania/obmedzovania niektorých potravín zo stravy je u mňa spomalený metabolizmus (ja si myslím že úplné nefunkčný po februári) a ukladanie všetkého čo prijmem. Mala som v zime osobného trénera a ten mi potvrdil, že stravu mám ok, dostala som tréningový plán, ktorý som cvičila 2-2,5h a časom by sa samozrejme nabaľovalo - a povedal mi, že ak chcem chudnúť, musím byť v posilňovni 4 krát týždenne! Pričom ja mám rada pohyb ale toto si neviem predstaviť ani z finančného a najmä z časového hľadiska. Tak a teraz mi povedzte či by mohla 90dnovka u mňa fungovať? Prípadne existuje, alebo poznáte niekoho u koho nefungovala vôbec? Ďakujem za rady a názory.
Odpovedať
juj, hviezda, tak skusit to mozes, za to nic nedas... vies co? ja by som sa asi obratila na nejakeho lekara - dietologa a on by ti mozno vedel viac veci vysvetlit. ale ved za vyskusanie nic nedas, ci? hlavne uz nevylucuj ziadnu zlozku potravy, ale zacni normalne jest - to znamena vsetko - bielkoviny, skroby ale aj uhlohydraty... a tak... vela zdaru. :-)
Odpovedať
wow Hviezda, ty opravdu nedela nic spatneho. Ja byt tebou tak to taky zkusim. A kolik vazis a meris?
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, no chodila som minuly rok k jednemu nazvyme ho liecitelovi, kde som mala nastavenu dietu podla krvnej skupiny, 2x tyzdenne bol dzusovy den a podmienka boli masaze celotelove unho 3krat tyzdenne. akoze fungovat to fungovalo kym som mohla k nemu chodit, ale ja som ho upozornovala uz na zaciatku ze viac ako 2krat tyzdenne sa unho asi neukazem z dovodu pracovnej zaneprazdnenosti - a býval 50km odomna-co ako sami uznate zamestnana zena nemoze stihat. a to ze to nieco stalo ani nehovorim. takze asi po mesiaci ked som nezvladala k nemu chodit pravidelne sa to spomalilo a asi po 2-3mes. som to vzdala uplne. aj ked prvy mesiac slo dole tusim 5kg, takze parada, ale dieta brutalna takze to pripisujem aj tomu. no a po tejto skusenosti a skusenosti s rocnym makanim a doslova pocitanim kalorii a vazenim jedla nemam chut ist k nijakemu doktorovi, pretoze zas si za to da zaplatit. rozum kaze ked si ktosi precita to co som napisala hore, ze boze moj ved ta nerobi nic zle a proste u mna to nefunguje. aj trener sa cudoval ze preco mi to nejde, kedze skladba UH rano+desiata ovocie/zelenina + obed masko strukoviny alebo cestoviny na obed so zeleninou, popoludni jablko alebo zelenina a vecer len bielkoviny a zelenina je strava, ktoru on konzumuje a rozpisuje to aj klientom. nikdy som nemala stavy nocnych najazdov na chladnicku a kedysi ked som chcela schodnut po zime tych 5-6kg, kontrolovala som si stravu detailnejsie a zacala behat 3-4krat tyzdenne a do 2mes. som bola vo forme. posledne 2 roky to takto nejde. aj hormony mam vporiadku a kedze ma caka operacia nosnych dutin tak kopec vysetreni za sebou a som uplne ale uplne zdrava. kedze tento chat cita aj moj buduci manzel, vahu tu radsej nenapisem aby si to chudak nerozmyslel ;-) ale vysku mam 172cm a konfecknu velkost tak 44-46 aktualne, ale nosievala som 40-42 (tak si asi viete predstavit aka je ta vaha - manzel sa v konf. velkostiach nevyzna :-D
Odpovedať
Hviezdo ještě mě napadá nejíš toho všeho moc? Já třeba jsem se naučila dopoledne vlastně vydržet na ovoci / jeden banán a jablko apod/ a zelenině k obědu dělit stravu. Vlastně jíst maso a zeleninu ale rozumnou porci například jeden platek kuřete a maximálně 20dkg dušené zeleniny, k svačině třeba jedno jablko a večer už jen kousek kuřete něbo jen trochu zeleniny a pečivo jen napřiklad dvakrát do týdne celozrný rohlík s lučinou aj. Aby si si toho zdravého jídla nenakládala jako dřevorubec ;) hubnutí je i o množství.
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj hviezda, ja si myslím, že chudnutie nie je len v tom čo ješ, ale aj v tom ako myslíš. Po tom akú tortúru si podstúpila sa nečudujem, že nemáš chuť ani náladu ešte nejako meniť myslenie, ale moja rada: skús tú delenú stravu, veď za skúšku nič nedáš a hlavne skús si mozog naprogramovať na chudnutie. Podvedomie robí veľa a ja si myslím, že u mň zaberá hlavne to :-) Tak ti prajem veľa zdaru.
Odpovedať
Profilova fotka
MAYENKA vyse roka si kazdu porciu vazim, a cely minuly rok som si pocitala a zapisovala kalorie-prijem/výdaj, takze to co pises je mi jasne. napr. zvykla som si davat rano 50g cerealii, neskor som presla uz len na 30g+ 15 g orechov/alebo psenicne klicky+biely jogurt 130-150g alebo biely jog. napoj 100g+ banan cca 100 g. pecivo som zvykla jest len cez vikend rano, pripadne ak som mala suchy obed, okolo 100g podla toho s cim (detska sunka, cottage, 20-30% syry+200-300g cerstvej zeleniny). cestoviny tak 2-3 mesacne cerealne 80-100g, zemiaky cca 1x tyzdenne, ryzu velmi nemusim takze niekedy len raz mesacne, tyzdenne rybu a kuracinu, asi 2-3mes. bracovcove. min raz tyzdenne strukoviny. polievky nezahustujem ani omacky, ak chcem cosi hustejsie, mixujem zemiak alebo zeleninu v polievke. tak 2-3krat mesacne pouzijem smotanu 12%. polievky ani privarky nejem s pecivom. este aj kolace na vianoce a velku noc peciem z celozrnej muky. flasa oleja mi vydrzi aj polroka a to varim pre 2 osoby tak 3-4krat tyzdenne. skusala som uz aj jabcny ocot rano s valznou vodou, aj citronovu stavu aj len obycajnu vodu-ale neurobilo to nic okrem laxativnych ucinkov.
Odpovedať
Profilova fotka
delenu stravu robim prakticky 7rokov.
Odpovedať
Profilova fotka
no ano čítala som, túto 90 dňovú som myslela :-)
Odpovedať
Profilova fotka
aha, ok ;-) mam uz doma knizku. nevidim v tom problem az na tie bujony, tu umelinu pit nebudem pokial nebudem mat domaci vyvar. radsej nalejem do seba 2 litre vody. idem behat, pekny vecer, a prosim este vase na skusenosti, najma negativne a odpoved, ci poznáte niekoho u koho nefungovala 90dnovka vôbec?
Odpovedať
Heviezdo tak to tě lidtuju, to už ani nen kde ubírat...K tomu pití toho octa: Já každe ráno k ovocné snídani vypiju pulitr vlažné vody se lžičkou medu, půlkou citronu a trochy skořice. Nijak mě to neprohání a věřím že to pomáhá. Holt ta zmiňovaná víra je taky potřeba ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
ja tiež pijem jablcny ocot, 2 až 3 krát denne- malú lyžičku do dvoch deci vody a veľmi to pomáha, až na to že teraz som musela vynechať, lebo ma pálila žáha, dúfam, že nie z toho :-(
Odpovedať
Profilova fotka
a pomaha to ako? pila si to aj pocas 90dnovky? ja som ho pila rano na lacno a nic :-(
Odpovedať
Profilova fotka
jasne teraz držím 90- dňovú a pijem ho, veľmi mi to zaberá. Inak jeho účinok je pomalý, ale zaručený, pretože roztápa tuky, každý organizmus je iný, ale ak vydržíš uvidíš, a pomáha neskutočne na pleť, je to proste malý zázrak. ja si s ním dokonca niekedy, len tak z neriedeným pretriem tvár- suuuper hladká ako detská prdelka :-D
Odpovedať
Jablecny ocet tekuty je asi lepsi nez v tobolkach ze? Ale asi zase horsi spolknout. Obdivuju te, ze mas vydrz to pit 3x denne.
Odpovedať
Profilova fotka
Najprv mi bolo ťažko na žalúdok a musela som sa premáhať, teraz mi to vyslovene chutí, som si zvykla, vôbec to nie je také strašné, chutí mi ako voda s citrónom, len menej kyslé :-D :-D banninka, to je aj v tobolkách? ale tu ide hlavne o to piť vodu, vodu, vodu no a jablčný ocot :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?