90 dňová diéta. Máte s ňou skúsenosti?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte uz asi otrepana tema ale predsa. potrebovala by som zhodit takych 10kg ale ide to moc tazko. uz len preto ze pracujem v zahranici v McDonalde takze vsetko zakazane mam stale podnosom a free. kamoska mi poradila 90dnovu rozlisovaciu dietu. ze s nou zchudla viac ako 10kg. no neviem ci ozaj tak zchudla bo sme sa uz 2roky nevideli a len si piseme. ma s nou daktora z vas skusenosti. viete poratit dake typi ohladom tejto diety? vraj sa tam moze aj sladke. jo a poznate aj dake dobre cviky na brusko? som cerstvo zasnubena. este presne nemama termin svadby ale cas bezi rychlo a ja chcem byt krasna v ten den ako kazda jedna. a okrem toho je tu zas leto diky moc
Odpovedať
Profilova fotka
Adelunka, tak ja chcem presne toľko kíl dať dolu ako ty, tiež som dnes začala, ráno som mala kávu bez cukru, no s mliekom a pomaranč a na obed budem mať cottage cheese so zeleninou, večera ešte neviem, mám tam jeden biely jogurt, tak asi skonzumujem ten, držte sa kočky
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, tak ja by som chcela dat dole 10 kil - a ak by to slo, aj viac... nejako sa to na mna lepilo, lepilo, az som sa zhrozila, ked som sa postavila na vahu...
Odpovedať
Profilova fotka
Simko, já jsem se rozhodla včera, že do toho dnes půjdu, a proto jsem si nevařila už žádné maso a tak. Tak jsem vzala zavděk kefíru. A protože navečer kefír nemám nakoupený, ale mám doma bílé jogurty, dám si je. Správně bych k večeři měla mít poloviční porci toho kefíru, ale musela jsem improvizovat. na zítra si pravděpodobně udělám takové lehké rizoto... jen rýže s mrkví, nebo ještě uvidím, co doma najdu. Možná ještě přidám kousek papriky 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
chcem sa opytat, mate nejake tipy alebo recepty k 90 dnovke? bola by som rada, ak by ste mi nieco poslali... ja som mala na obed zeleninku a kuracie masko... celkom mi chutilo a ani hladna zatial nie som :-)
Odpovedať
Ahojte tak drzim vam palce :o) ja mam dnes vodny den a drzim sa pijem len vodu :-D ,ale do kuchyne nemozem ani vkrocit hned by som si nieco uchmatla :-p
Odpovedať
angie14: ahoj, tak to jsme na tom stejně... taky chci začít a mám úplně stejné přání - ze 44 na 38... přijde mi to nemožný, ale když to tu čtu... tak snad se mi to podaří ;-)
Odpovedať
Chcem vediet ako mam drzat takuto dietu, ked chodim do skoly, na vysku, a som tam cely den... To sa poriadne neda.... Ako by som mohla schudnut tych 5-6kil? Len trochu menej drasticky :)
Odpovedať
Profilova fotka
lya, skus po 16.00 nejest ziadne sacharidy (takze ziadny chlieb, cestoviny, ryzu, zemiaky, ziadne sladkosti ani slanosti) .. par kil sa ti mozno takto podari dat dole... vecerat treba, ale aspon 3-4 hodiny pred spanim, a lahke jedla, napr ryby, kuracie maso, zeleninu, cottage cheese a podobne... dalsia vec je spravne jest aj pocas dna, napr obed, nekombinovat maso s prilohou pre nas typickou, ale iba so zeleninou.. precitaj si knihu od Vlada Zlatosa, je zadarmo na stiahnutie, docitas sa tam vela zaujimavych veci.. aj ako jest... a samozrejme pitny rezim je polovica uspechu!
Odpovedať
ja som chcela začať s dietou od ankastevko, ale som ochorela, takže momentálne potím. Spomenula som dietu lekárke a ona mi odporučila, že po preliečení radšej nejesť po 17 hod. a kilá pôjdu dole. Ak si telo bude niečo žiadať, tak radšej si dať jablko. Ona to má vraj odskúšané. Dám vedieť po chorobe.
Odpovedať
A ešte - základ je dodržiavať pitný režim
Odpovedať
Profilova fotka
Kirsten, tak ano, ked clovek vynecha uplne veceru, verim ze aj daco schudne.. ale ja si osobne neviem predstavit ist spat hladna, uz som to zazila a je to dost peklo, krce v bruchu celu noc.. a ono je dost dolezite co do tej 17.00 clovek skonzumuje za cely den.. neverim tomum ze ak sa niekto cely den napchava nezdravymi jedlami tak schudne len vdaka tomu ze po 17tej uz neje nic.. mimo toho, nejde len o chudnutie, ale aj o to byt zdravi, t.z. mat v poriadku cholesterol atd.. takze ja som skor zastancom zdravej vyzivy ako nocneho hladovania..
Odpovedať
Ja som skô pochopila, že večera by mala byť o tej 17-tej hodine ako posledné sýte jedlo. U nás to zatiaľ sa tak ani nedá. Pri stole sa väčšinou stretáme o 19 h. a ja mám ten problém, že som s rodičmi a mamka veľmi dobre varí.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
hm, tak u mna by bol problem vecerat o 17.00, kedze vtedy len odchadzam z prace.. doma som najskor tak o 17.45-18.00 a preto sa radsej drzim tych antisacharidovych vecier. A ty ako musis jest to co mama navari? chapem ze ti to mozno chuti, ale ved si mozem urobit inu veceru, zdravu a lahku.. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ja nie som zastancom drastickych diet a rychlochudnutia...trosku som ale musela zmenit stravovacie navyky, pretoze mam sedave zamestnanie a zacala som dost priberat... zacala som ranajkovat (predtym som do seba rano nevedela nic dostat, teraz si dam dam aspon jogurt alebo ovsene vlocky - pre mna uspech), nieco male zajem na olovrant (napr. jabko), na obed si dam normalne jedlo v jedalni, akurat sa snazim neprejest, opat nieco male na olovrant, den bez vecere si neviem predstavit...zacala som ale na veceru jedavat salaty (s lucinou na salat, pripadne tuniakom), hlavne vecer nejem pecivo, co som si niekedy nevedela predstavit...a veceriam aj o 8mej, niekedy sa k jedlu skor nedostanem, spat ale chodim o 11 - 12. Najdolezitejsi je ale pohyb! Snazim sa ist 2x do tyzdna na aerobic, 1x zahrat squash (pripadne len doma poskacem na svihadne). Zacala som s tym po Novom roku, realne ale asi pred 3 tyzdnami, lebo som musela podojedat kolaciky z Vianoc a zo Silvestra :-), nikdy nehladujem, dam si aj nieco sladke a nezdrave, ale snazim sa nejest to vecer, a len v malom mnozstve Zatial som zhodila 2 kg, keby sa mi podarilo do svadby v maji kazdy mesiac 1 kg, tak budem spokojna...uz teraz sa citim lepsie, nemam nafuktnute velke brucho, a vidim na sebe zmenu, co je velka motivacia.
Odpovedať
monika, ja nie stále konzumujem, čo sa doma navarí, ale keď prídeš domov a tam rozvoniava domáca strava no nedáš si? Preto vyzerám tak ako vyzerám a chcem s tým niečo robiť. Chýba k tomu už len či až pevná vôľa.
Odpovedať
Profilova fotka
Kirsten, jo to je těžké když maminka vaří takové dobroty. Já ještě v době studia nejedla po 17h už nic. Ale v těch 17h jsem se opravdu dosytosti najedla. Snědla jsem co jsem chtěla. Chleba nebo knedlo vepřo zelo. Ale pak opravdu už vůbec nic. Ale jak říkám. Bylo to ještě za dob studií, takže 2hodiny tělocviku ve škole, dobíhání na autobus, pak jsem jezdila taky na kole, abych se odreagovala od učiva... Takže to šlo dobře. Tak já myslím, že můžeš jíst i to co vaří maminka, ale ne až v těch 19h. Takže to co ona uvaří si svou porci schovej na druhý den a dej si jí v těch 17h. V 19h zase odebereš svou porci na druhý den. A když budeš mít večer hlad, dáš si zeleninu nebo jogurt. Mě taky nejvíc chutná, když uvaří maminka nebo babička :-p , takže si dokážu představit, že je těžké odmítnout. A navíc pokud maminka není naladěná na stejnou vlnu a tvé hubnutí nechápe. Lya, a jak se stravuješ normálně během školního dne? Pokud nedržíš dietu? Nějaké jídlo si s sebou nosíš, chodíš do jídelny? U 90-ti dnové diety nejsou napsané svačiny ( slov. olovrant? ), ale je jasné, že pokud bys měla trpět hlady, tak to je špatné. Takže si tam přidáš ještě 2-3 jídla mezi hlavními chody ( i třeba druhou večeři si nech ), ale mělo by to být formou zeleniny. Jasné je, že si prostě MUSÍŠ to jídlo promyslet a nachystat den dopředu. Ale to je u každého jídla. 90ti dnová dieta je "drastická" pouze v tom, že tam není ta svačina. Ale kdybych měla hlad, normálně si tu svačinu dám - bez výčitek. Nebo můžeš začít počítat kilojouly. Vyčetla jsem, že optimální hodnota pro hubnutí je 5000KJ za den. Ale to je na mě moc "otravné" to pořád počítat. Mám taky jiné povinnosti než jen kolem jídla. Tak proto mi tahle 90ti dnovka vyhovuje nejvíc. Výsledky ale nemám viditelné hned. Prostě to trvá déle. No a taky přidej pohyb. Nemusí to být nutně běhání po parku, jdi třeba na diskotéku, ale neseď nikde v rohu, ale protanči celý večer. Tanec je úžasný. Kdybych měla s kým vyrazit, chodím každý týden ;-) Ale na to, abych šla sama jsem už mimo kurz 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
Chcem sa opýtať čo pijete pri vodnom dni?
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, tak ja mam dnes vitaminovy den - zatial pohoda... nemam vobec pocit, ze by som bola hladna. aj ked chute mam na vsetko mozne :-)) dufam, ze mi to aj dalej pojde tak ako tieto 4 dni.. a inac chcem sa spytat - ten vodny den sa musi dodrziavat? pytam sa len preto, lebo kamarat tuto dietu drzal a vodne dni tak trocha odignoroval... ma dost narocnu pracu a povedal mi, ze keby nezjedol aspon nieco, tak by nevladal cely den pracovat :-) tak teda neviem... ja si neviem predstavit, ze som len na vode cely den
Odpovedať
Profilova fotka
Tak včerajší ovocný deň som zvládla a aj sa to ukázalo, ráno mi váha ukazovala ďalšie kilo dolu, ono to funguje, huráááááááá
Odpovedať
Profilova fotka
simka a ako dlho uz drzis tuto dietku? ja mam dnes piaty den - zatial som sa nevazila, prepokladam ze za 5 dni sa ziaden zazrak nestane :-) ale uz sa tesim na pondelok - to bude prave tyzden, tak som zvedava, ci aspon nejake to kilko zmizne
Odpovedať
Profilova fotka
No ja ju už držím od pondelka a mám 2,5 kila dolu, ja som ju už raz držala minulého roku a tiež mi tak išli kilá dolu
Odpovedať
Ahojte kočky, mohla by som vás poprosiť o nejaké tie hlavné pravidlá a zásady tejto diéty? pošlete mi to prosím? Tiež by som ju rada vyskúšala. Ďakujem pekne
Odpovedať
Profilova fotka
janie, pošlu, ale nevím kam. napiš mi tvůj mail Já se vážím skoro každý den. Nevydržím to nevážit se. Je to pro mě droga :-N Včera během ovocného dne jsem ujela snědla asi 15kousků piškotů ( chtěla jsem napsat 10 kousků, aby to nevypadalo tak blbě :-D , ale bylo jich fakt asi 15 :-S ). No ale tak jsou horší věci, že jo :-N Dnes mám maso. Udělala jsem hovězí plátky na hořčici - v papiňáku. K tomu mám trochu omáčky. Zato zeleninu ne, protože potřebuji vyrazit nakoupit. Všechnu jsem včera během ovocného dne snědla.
Odpovedať
Profilova fotka
no ja tiez od pondelka :-) ale zatial som sa nevazila... zeby som to zajtra rano skusila? este nemam pocit, ze by som mala volnejsie nohavice alebo tak, aj ked citim sa tak lahsie... asi preto, ze nepapam vsetko zaradom... len som zvedava ako to zvladnem ked budem mat svoje dni.. vtedy by som zjedla aj slona :-D simka ty aj cvicis alebo tak? je to uplne parada, ze mas dole 2,5 kila.. super.. a kolko chces zhodit?
Odpovedať
Profilova fotka
No k cvičeniu som sa nejak nedostala, a mala by som no mám doma obidve deti choré, tak tu lietam kolo nich že mi ani cvičiť netreba :-p , mám v pláne zhodiť 5 kíl, no môžu byť aj 10, to by bola paráda
Odpovedať
Profilova fotka
no ja by som tiez chcela tak 10 a pripadne aj viac ak sa podari... akurat vcera som sla okolo obchodov - vsade mali vypredaje.. strasne pekny svetrik som videla, nakoniec som si povedala, ze si ho nekupim, ved o par mesiacov budem aj tak potrebovat mensi :-)))))
Odpovedať
ahoj, dodrzujete i to, ze zadne mleko do kavy? a bez svacin prvni tri dny?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, k hubnutí doporučuji stránku www.flora.cz, v záložce zdravý životní styl je e-kalkulačka. Je to opravdu super. Vedu si deníček, co jsem kdy snědla už 3 měsíce a mám dole 6 kilo. 2-3krát týdně chodím cvičit. Jím cca 6500-7000 kJ ,ale pokud si budete psát jídelníček 2 dny, tak v nějaké funkci vám to pak vyhodí, kolik tuků, cukrů a bílkovin byste měli jíst. Tenhle deníček opravdu moc pomáhá, protože krásně vidíte, kolik toho je potřeba za den do sebe dostat, (a že toho není málo:-) ) Snažím se jíst každé 2-3 hodiny, vyhýbám se pšeničné mouce a vepřovému, jinak si můžete dát v podstatě vše.
Odpovedať
Profilova fotka
podelim sa o receptik na bielkovinovy den ;-) je to taka zeleninova prazenica: na kusocku oleja oprazit cibulu, pridat nastruhanu mrkvu a nastruhany kalerab- spolu chvilku podusit. potom do toho buchnut 2 vajicka, posolit a zjest! :-) da sa to este urobit tak ze sa tym plnia sampinony! aj to je mnamka :-p zo sampinonov vybrat nozicky, pokrajat a hodit tiez do tej prazenice, potom sa tou prazenicou plnia sampinony a da sa to zapiect do rury na chvilku. dobru chut! x-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, co to -dnes nikto nechudne? :-) ja som mala skrobovy den- tak bola soja so zeleninou, mne chuti takze ziaden problem ;-) no ale tesiiiiiim sa na zajtra na kolacik x-) x-) x-) a vy ako? co papate?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?