Odporúčame: Modrastrecha.sk Modrykonik.sk Zahrada.sk Beremese.cz Modrastrecha.cz

S nami to zvládnete

Pred tým ako som začala pracovať v oblasti služieb som si nikdy neuvedomila, akí zruční majstri my Slováci sme. Určite to poznáte a spomeniete si na vašich otcov, priateľov, bratov, susedov.  A prečo? Pretože správny Slovák radšej umrie, ako by mal zaplatiť za dobre vykonanú službu alebo remeslo. A tak si už desaťročia sami stierkujeme, maľujeme, kachličkujeme svoje malé kúpeľne v Petržálke a ak treba, aj auto si pred domom opravíme. A keby sme sa tak nebáli, možno aj slepé črevo alebo deravý zub si sami vyoperujeme.

A keďže aj vo mne drieme ten malý žltý mužíček s červenými monterkami z reklamy na Baumax, už hneď na začiatku som bola presvedčená, že na svadbu nikoho nepotrebujem a pomôžem si aj sama. Aj ten Baumax mi hovorí  “S nami to zvládnete”. Však voľného času mám  kopec  (asi hodinu týždenne) a osobné skúsenosti  z organizovania podujatí bohaté a dlhoročné.

Mojim jediným šťastím v tomto rozhodnutí asi bolo, že som niekde uprostred naháňania sa za topánkami, servítkami, kvetmi, šatami a ďalšou miliardou vecí stretla milú dušu zo svadobnej agentúry. Bola som práve vo fáze hľadania svadobného koberca. A keďže som typ obľúbenej nevesty, ktorá všade bola, všetko videla a do všetkého mudruje, rozhodla som sa agentúru osobne navštíviť . Pre istotu.  Keby náhodou odtieň koberca bol o pol tóna inde ako k dokonalosti potrebujem.

Slovo dalo slovo a čo je pre mňa najdôležitejšie zafungovali aj sympatie. Dnes sa nám agentúra stará o komunikáciu s dekoratérkou, s hotelom, ukľudňuje ma, že pivónie budú dostatočne rozkvitnuté, ozdobí nám stoličky, vyrobí  ilúziu altánku a pomáha nám s výzdobou svadobného stola. A ako bonus k tomu, ich cena za služby nie je pre mňa likvidačná. Dodržali do haliera môj rozpočet a do ničoho navyše ma nenútia.  Čo je však najdôležitejšie, dávajú mi skvelý pocit, že je všetko pod kontrolou, aj keď práve sedím v práci a zarábam na hypotéku. Mám pocit, že sa o mňa niekto stará, že na mňa niekto myslí, že mi niekto rozumie. A to je za všetky peniaze sveta.

Včera sa mi pani z agentúry ozvala, aj keď sme už boli dohodnuté, že sa vidíme až pred svadbou. Pamätala si moju fóbiu, ktorú mám z organzy a došla iniciatívne so skvelým náhradným riešením, ktoré by som sama neobjavila. Čo to znamená? Že vám odborník tie kachličky na stenu v petržalskej kúpeľni nalepí aj tak najlepšie a ešte vám aj vybaví lepšiu cenu z veľkoskladu.

Milé dámy, ak máte pocit, že svadba je nad vaše schopnosti alebo časopriestor, skúste si nájsť milých ľudí z agentúry. Ak budete mať šťastie, nepreplatíte ani cent a ušetríte si kopec šedivých vlasov, ktoré žiadnej neveste nepridajú na kráse.  A ak zrovna svadobná agentúra nie je pre vás to pravé orechové, alebo neviete nájsť takú, čo vám je sympatická, požiadajte o pomoc sestru alebo najlepšiu kamarátku. Verte mi, bude to veľmi oslobodzujúci pocit a hlavne nostress :).

PS. Ešte dávno pred tým, ako som vôbec snívala o mojom úžasnom snúbencovi a našej svadbe, objavila som na internete svadobnú agentúru mojich snov. Volá sa FÊTE, sídli  v New Yorku a stojí za ňou charizmatická a celosvetovo známa dekoratérka Jung Lee a talentovaný manažér Josh Brooks. Ich heslom je, že s dobrým svetlom vykúzlite zázraky.  Svadbu vám urobia v knižnici alebo napríklad aj v múzeu s obrovitánskou veľrybou nad hlavami hostí. Viac prezrádzať nebudem, stačí si pozrieť môj ďalší fotoalbum a ukážku majstrovského diela agentúry FÊTE.

>>> http://www.mojasvadba.sk/fotoblog/nostress/clanok/peep-toe/   

Pridané 6. jún 2012  •  Páči sa mi to
nostress  
Pridané 6. jún 2012