Odporúčame: Modrastrecha.sk Modrykonik.sk Zahrada.sk Beremese.cz Modrastrecha.cz

Nočné nevesty

Poznáte to určite aj vy. Zistíte, že do vašej svadby zostáva už len 20 minút a vy ste na to absolútne zabudli. Nemáte šaty, vybrané menu pre hostí a v najlepšom prípade ani pero alebo aspoň tú malú ceruzku z IKEA na podpísanie sľubu manželského. Mne sa to stáva pravidelne.

Dnes som si tu opäť prečítala sen ďalšej z vás a utvrdila som sa, že v tom nie sama. Je skvelé (alebo zúfalé?) vedieť, že na svete je minimálne X rovnako postihnutých žien, ktoré s myšlienkou na svadbu vstávajú a zaspávajú niekoľko dní, týždňov, mesiacov.

Môj prvý zážitok so svadobným snom bol, keď som  obchádzala svadobné salóny a bola som presvedčená, že žiadne šaty na seba nenájdem. Vtedy sa mi prvý krát prisnilo, že mám 20 minút do svadby a spomenula som si, že som zabudla vyzdvihnúť šaty z požičovne. V sne ma zachránila moja maminka s najpríšernejšími zlatými šatami nad kolená. Aj keď to bol sen hysterický, spomínam si, že som  nakoniec len mávla rukou a povedala si, že je jedno v čom sa vydám, hlavne že budeme s priateľom svoji.  Myslím, že to bola jediná tenká čiara od toho, aby som sa začala ráno považovať za bláznivú.

V druhom spotenom sne pár dní na to som pobehovala so ženíchom po ulici plnej kaderníctiev a keďže som mala štandardných 20 minút do svadby, úpenlivo som prosila všetkých, aby ma učesali. Už neviem ako to dopadlo. Ale hneď po prebudení som si priznala, že mi špliecha na maják, zavolala som svojmu kaderníkovi a zajednala som si ho na svadbu.

Tretí sen bol menej bláznivý, ak nerátam fakt, že svadba sa mala konať na verejnom kúpalisku. Do obradu som mala klasických 20 minút, kaderník nikde a manikérka poslala SMS, že bude meškať. Neviem, čo to malo znamenať, ale pán Sigmund Freud by bol na mňa určite patrične hrdý.  Minimálne by mi vysvetlil  konštantu 20 minút, ktorú mi moje sny vždy štedro nadelia.

So svadobnými morami sa stretáva možno každá z nás. Nie som síce psychológ, ale myslím, že je to asi spôsob ako sa vyrovnať s tisíckami úlohami, ktoré denne nosíme v hlave. A možno je to aj taký malý pripomienkovač. Keď som sa totiž na túto tému rozprávala s kolegyňou, priznala sa mi k „snom“  tiež. Pre ňu však boli pred dvoma rokmi spásou, pretože vďaka nim nič nezabudla a doladila po nociach svadbu k dokonalosti. Tomu hovorím najvyšší level nevesty, ktorá má svadbu pod kontrolou 24 hodín denne. Mám sa veru ešte čo učiť.

Dámy, želám vám pohodový víkend. Neviem ako vy, ale ja sa plánujem poriadne vyspať.  Bez toho, aby som sa zamotala do obrovskej pavučiny z organzy, alebo freneticky nepolievala záhony uschnutých pivoniek do mojej kytice.

PS. A ako hovorí táto vtipná reklama na výrobu svadobných oznámení, plánovanie svadby môže byť psychicky náročné. Tak nech riešite práve čokovek, hlavne no stress :)   http://www.youtube.com/watch?v=Cmku_ZaB714

>>> http://www.mojasvadba.sk/fotoblog/nostress/clanok/mala-morska-sardinka/

Pridané 4. máj 2012  •  Páči sa mi to
nostress  
Pridané 4. máj 2012