Odporúčame: Modrastrecha.sk Modrykonik.sk Zahrada.sk Beremese.cz Modrastrecha.cz

Malá morská sardinka

Keď som začala prvý krát hľadať šaty mojich snov, mala som absolútne jasno v tom, čo chcem. O dva týždne na to som chcela niečo úplne iné a výsledný výber je v porovnaní s tým o 180 stupňov naopak.  Aké ponaučenie z toho  plynie? Je jedno čo chcete, aj tak vo väčšine prípadov zistíte, že to nemá nič spoločné s vašou postavou alebo s ponukou salónov, ktorú ste videli pred 20 rokmi, keď ste vyberali šaty staršej sestre.

Na začiatku cesty k mojim šatám som bola presvedčená, že budú ako na antickú bohyňu, ktorá radšej upúta svojou prirodzenou krásou ako megalomanskými  šatami. K tomu som si predstavila našu mikro svadbu a zopakovala som si, že v jednoduchosti je krása. V opačnom prípade by nám hrozilo, že na rodinnej fotografii budú šaty ako z cukru a za nimi 13 vykúkajúcich hláv našich neviditeľných hostí. Verná konštante „malá svadba, malé šaty“ som našla moju prvú nenápadnú lásku:

http://www.davidsbridal.com/Product_Chiffon-A-Line-Gown-with-Split-Front-Skirt-123014_Bridal-Gown... .

A aby som nekupovala hneď mačku vo vreci (ako som písala v predošlom článku), rozhodla som sa  vyskúšať si niečo podobné aj v salóne. Pre istotu. Ako si spomínate, moja prvá cesta v decembri bola do lukratívneho bratislavského salónu bez objednávky, kde som stretla ráznu a praxou ošľahanú pani. Ešte pri dverách som vzala do rúk dlhé, rovné, božské šaty. Pani sa na mňa pozrela, preskenovala moju páperovú bundu a  na milimeter presne odhadla moju výšku, telesnú váhu a možno aj BMI index. Skôr ako som stihla pípnuť mi presvedčivo oznámila, nech na ne zabudnem, pretože som malá. A bolo po antickej bohyni. Dnes viem, že táto pani mala pravdu, pretože samozrejme iný, menej skúsený salón mi ich dovolil na seba navliecť. Tuším aj odpadávali ako v nich super vypadám. Vyzerala som v nich ako skoro-bohyňa a chýbalo mi málo. Presne  30 cm na výške.

A tak som sa zafixovala iným smerom. Bola ňou Kate, ktorá veľmi vkusne prežila potopenie najväčšej výletnej lode pred 100 rokmi. Perly, úzke strihy, veľa a ešte viac zmyselnej čipky a možno aj cigareta na špičke. Šaty a lá Titanic, ako som ich pracovne nazvala, som si samozrejme vyskúšala, aj keď som tušila, že to nemože fungovať. Kate Winslet je nádherná žena. Ja som však pôsobila ako zoschnutá 70 ročná slobodná panna, ktorá chová mačky a pozýva ostatné babinky na Earl Grey o piatej. Chýbalo mi rovnakých 30 cm, tentokrát však v podrsenke.

A tak som zmätená začala skúšať všetko, doslovne a rad za radom.  S mašlami, s vačkami (asi na ploskačku), s kilami našitých periel,  s vlečkou, bez nej, so strapcami aj s katalánskymi volánmi.  Prišiel rad aj na šaty pre morskú Ariel, ktorá mi pripomína svadby z 80. rokov, ale videla som, že niektoré dámy sú v nich naozaj nádherné. Ja som  však pri veškerej úcte vyzerala ako malá morská sardinka, ktorá nedorástla na normovanú veľkosť konzervy.

A potom prišiel deň skúšky v salóne, kde sa pýšia 20 ročnou praxou na slovenskom trhu. Moje pokusy o nenápadné skromné šaty si ani nevšimli a začali na mňa navliekať všetku tú nádheru, ktorá na dnešnej svadobnej módnej scéne vládne. A ja som len hýkala a ochkala a keď prišli tie pravé, jediné a vysnívané, odmietla som sa z nich vyzliecť.

Kocky sú hodené. Mám šaty, ktoré mi trochu vzdialene pripomínajú moju milovanú Veru Wang. Mám šaty, ktoré sú širšie ako ulička, po ktorej budeme kráčať k pani starostke. A dokonca veľmi dobre  viem, že na fotografii budem iba ja, môj milovaný ženích a 13 vykúkajúcich hláv spoza mega šiat. Ale snáď mi to odpustia, plánujem sa vydávať iba jeden jedinký krát, tak nech to stojí za to. A šľak to traf, že sú presne tri krát drahšie ako som plánovala.

Dámy, želám vám nostressový výber šiat a hlavne, aby ste našli tie pravé a jediné, v ktorých sa vám zastaví dych a zamilujete sa na prvý pohľad.

PS. V mojom fotoalbume nájdete všetko od Bohyne, cez Titanic až po Morskú pannu. A samozrejme aj moje milované. :)

>>> http://www.mojasvadba.sk/fotoblog/nostress/clanok/macka-vo-vreci/

Pridané 2. máj 2012  •  Páči sa mi to
nostress  
Pridané 2. máj 2012