Odporúčame: Modrastrecha.sk Modrykonik.sk Zahrada.sk Beremese.cz Modrastrecha.cz

Družička ako šperk

Ako pozerám tak pozerám na mojasvadba.sk význam slovenskej družičky začína byť čoraz viac dôležitý. A tým nemyslím iba jej nezanedbateľné úlohy, medzi ktoré patrí laškovanie s družbami, utieranie rozmazanej špirály neveste, udržiavanie jej pitného režimu, preberania tony kytíc od gratulantov, alebo pridŕžanie obručí spodnice nad hlavou, ak sa nevesta vyberie na dámy. Čoraz viac slovenských neviest berie družičky ako doplnok, ako dekoráciu na fotenie, ako dôležitú súčasť svadby. A tak ako bývalo voľakedy zvykom len na západe, už aj u nás na svadobných fotografiách objavujem dokonale zladené družičky od hlavy až po päty.

Na našej svadbe sa nič podobné nedialo a vlastne by to ani nebolo až také jednoduché, pretože slobodné panny hádzajúce sa dva metre nad zem za kyticou nevesty sa už v mojom okolí moc nevyskytujú (predsa len mám po tridsiatke). Ale ak by som robila poctivú nad100ku a mala by som na prípravy viac ako rok, možno by som sa aj nad tým zamyslela.

Ak sa však milé dámy do toho pustíte vy, nezabudnite na zopár dôležitých vecí. V prvom rade šaty pre tucet družičiek, ktoré chcete mať v rovnošate určite zaťaží rozpočet mladého páru. Druhým úskalím môže byť rozdielny vkus družičiek a čo si budeme  nahovárať aj ich proporcie. Za seba osobne môžem hneď a zaraz vyhlásiť, že ak by ma nútili obliecť si saténové fialové šaty s mašľou na zadku, preventívne sa dám deň pred svadbou vypísať PN. Pozor taktiež na tie isté koralové a na telo obtiahnuté „koktejlky“.  Môžu vypadať na 17 ročnej sestre skvelo, ale na sesternici s tridsiatimi kilami nadváhy priam katastroficky. Výber oblečenia družičiek preto nemusí len ladiť s aranžmá svadby, ktorú si vymyslela nevesta. Musia ladiť aj so vkusom, osobnosťou a proporciami samotnej družičky, inak bude na svadbe ako zmoknuté kura, alebo sa celá snaha otočí proti vám.   

Preto ak nemáte chuť a možno ani čas pustiť sa do dekorovania 10 družičiek do uniformy, odporúčam kompromis, ktorý je môjmu srdcu najbližší. Stačí ak im stanovíte iba tému,  farbu, vzor alebo detail, podľa ktorého sa majú zladiť a necháte to s dôverou na nich. Na jednej strane ich nebudete nútiť do niečoho, v čom sa budú cítiť ako somár v kufri a na strane druhej, zabavíte ich prípravami, do ktorých sa vrhnú ako nadšený kolektív morských čajok (a nebudú mať čas kybicovať vám do príprav).  A je jedno, či to bude o rovnakej čelenke, čipkovanej tunike, rovnakých pásikoch, kytičke alebo gumákoch. Fantázii sa medze nekladú! Odmenou vám budú skvelé zážitky s vašimi družičkami, sestrami, sesternicami, kamarátkami a originálne spoločné fotografie.

Milé dámy, želám vám príjemné svadobné prípravy a ak aj vy riešite otázku čo s družičkami, napíšte mi prosím ako sa vám darí. Možno inšpirujeme ostatné nevestičky.

krásny víkend @nostress

PS. Viac foto nájdete vo fotoabume, rada pridám aj vaše družičky ;)

>>>> http://www.mojasvadba.sk/fotoblog/nostress/clanok/10-svadobnych-tragedii/

Pridané 31. aug 2012  •  Páči sa mi to
nostress  
Pridané 31. aug 2012