Odporúčame: Modrastrecha.sk Modrykonik.sk Zahrada.sk Beremese.cz Modrastrecha.cz

Lalita a Gopal   svadobný album

lalitagopi  •  2 fotky  •  18. apr 2007, v GOVINDE v Bratislave, okres Bratislava

Aká bola svadba:

Pri Védskej svadbe nevesta sľubuje, že bude vernou a cnostou manželkou. Ženích sľubuje, že bude svoju ženu ochraňovať, starať sa o ňu aj po materiálnej aj po duchovnej stránke. Védska svadba znamená, že sa rozhodli spolu žiť, aby si navzájom pomáhali v duchovnom živote.
Védska svadba je posvätná - rozvody neexistujú.
..........................................................................................................................................................................................................................................................

Milé dievčatá, paničky a mamičky :-) ,
dakujem Vám všetkým mnoho krát za milé gratulácie.
Védska svadba má hlavne duchovný význam, z právneho hladiska sme tiež podstupovali na Úrade jeden taký bežný :-) :-D rituál v 2005.
Mrzí ma, ak sa to niektorým z vás zdá negatívne ...manželský zväzok nie je holubník, je to veľká zodpednosť a chce to poriadnu dávku vzájomnej tolerancie a pokory.
Na Slovensku sa takmer každé druhé manželstvo rozvedie :-S kvôli ženám (aj kvôli mužom), ktorí neakceptujú vážnosť zvazku a nemajú problém si začínať so ženatým mužom (vydatou ženou). Podľa védskej tradície sa manžel má pozerať na každú inú ženu (okrem svojej manželky) ako na svoju matku..teda velmi uctivý prístup (nie ako na nejaký objekt zmyslového pôžitku). Práve preto sa dôverný vzťah s inou ženou považuje za veľmi hriešny....
.... tak si držme palce! a ešte raz ďakujem.
spievali sa očistné Védske hymny a mantry
Spievali sa očistné Védske hymny a mantry


Reklama