Zopár otázok ku koncu svadobnej sezóny 2008

Ahojte, pripravujem ku koncu svadobnej sezony 2008 nejake tie clanocky sem na stranku a potrebovala by som od co najviac neviest a zenichov par informacii k statistike. zaujimali by ma nasledujuce veci: 1. ako dlho ste svoju svadbu planovali (nezalezi od dna zasnubenia ale od vtedy kedy ste sa rozhodli ze sa vezmete a stanovili ste si datum) 2. ako vyzerali vase predstavy o svadbe (myslim obrad, vyzdoba, pocet ludi, hostina, menu..a pod.) 3. ako napokon svadba vyzerala (to iste ako v pode 2. v zatvorke) 4. riadili ste sa vlastnymi napadmi alebo ste sa hlavne nechali inspriovat inymi svadbami, fotkami 5. napiste cokolvek co vas napadne zeby sa do clankov o svadobnej sezone 2008 hodilo Posielajte mi to do IP Prosim piste len tie nevesty resp. zenichovia co ste mali svadbu tento rok. Kludne sa aj rozpiste:-) Dakujem anaxamon ps:na IP nebudem odpovedat ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
1) zhruba rok, co vsak bolo sposobene aj tym, ze sme s drahym mohli travit relativne malo casu na spolocne "behania a nakupy", nakolko bol velmi zaneprazdneny...zhustene by to bolo cca 1/2 roka 2+3+4) obrad - povodne sme chceli MU Devin, no nakoniec sa zistilo, ze nemozu sobasit; takez sobas bol na MU DNV hostina - DK Devin (zarezervovane rok vopred a aj sme tam mali) hudba na obrade - chceli sme nastup na Hapku, nakoniec to bol Merlin prvy tanec - chceli sme nejaku dobovu choreografiu na Merlina (nestihali sme chodit na tanecne hodiny), nakoniec bol Seal jedlo – mali sme podla povodnych planov vyzdoba – povodne planovanu bledomodru organzu sme zamenili za bledomodry tyl, zvysok bol podla povodnych planov; namety som cerpala z netu, ale boli aj vlastne napady pocet hosti – z povodnych planovanych 50 nam nakoniec po odhlaseni zostalo 32 (vratane nas, DJ a fotografa)
Odpovedať
Profilova fotka
1 - ja som planovala roka a pol a menia som to :-D spolua realne aj so stanovenym datumom polroka 2- predstavy boli nech je malo ludi najblizsi znami , nieco originalne netradicne, chceli sme to vonku v teplom pocasi, obrad s dobrym fararom v kostole prijemny a osobny nie ako vacsina co som bola na svadbach, a vyzdobu som chcela velmi jemnu nevtieravu neprepackanu niecim originalnu, tematicky zladenu (prirodna svadba-neskor pivonkova) 3- bolo viac ludi-cela siroka rodina :-D nic originalne sa nepodarilo uplne klasika :-D podarilo sa zohnat restiku polovonku uplne idealne, teple pocasie az na obcasne sprchnutie :-D obrad nad ocakavania uzasny prijemny osobny krasny x-) vyzdoba- ziadna :-N ono to troska poakslali v restike chvalili sa fotkami co nerobia ze nam urobia a dopadlo to tak ze fotku vyzdoby som radzej zmazala ked sa ju aj fotograf snazil odfotit, pivonky na stoloch boli ale zvadli, kedze nemali vodu :-N perlicky ostali v jednom kosiku predomnou na stole, zachranilo to ze som si prispravila servitky do roliek a previazala stuhou a dala spravit pre kazdeho pernicek a ankupila zladene servitkya sviecky tak to apson nevizeralo zle, vsetci si mysleli ze to tak jemne ma byt. 4- viacmenej som chcela nieco ine, moju kyticku som u inej nevesty nevidela maka som vlastnu predstavu trocha inspirovanu fotkami z netu, pri vizazi nevesty som sa inspirovala roznymi fotkami, vela inspiracie napr na fotenie, som mala z tejto stranky 5- urcite ze svadieb bolo velmi vela a podla mna tento rok bol na svadby dost roznorody, podla albumoch vela extravagandnych svadieb, co som rok predtym velmi neregistrovalam urcite viac netradicnych napadov, siat, obradov, co sa tyka kvetov myslim ze viedli kalya zelenobiela vyzdoba, klasicka ruza sla tento rok do uzadia... tot ale moj pohlad z toho co som videla
Odpovedať
ahojte ;-) 1., svadbu sme planovali cca od oktobra, behat a zhanat miesto sme zacali od januara. 2., predstava: neformalna svadba s najblizsimi, bud kombinacia vecera s rodicmi a po nej opekacka s kamaratmi, alebo rovno svadba pod holym nebom v neformalnom obleceni, s pecenym prasiatkom a zabavou :-N namiesto siat nohavicovy kostym, po polnoci rifle. riesili sme aj first wedding dance ako wedding surprise...ale casu bolo malo na skusanie... vyzdobu som planovala ze si urobim sama...bola som si aj stoly pomerat ulozit... 3., realita: klasicka svadba, pretoze sme napriek behaniu nezohnali miesto ktore by vyhovovalo a v pripade zleho pocaseie by sa predstavy dali realizovat aj vnutri...klasicka svadba s 27 ludmi vratane nas, DJ a fotografa...nastatie sa lisila tym, ze sme zbytocne nevolali rodinu s ktorou nie sme my dvaja v kontakte, cize to boli prevazne mladi ludia ktori sa vyborne bavili...a aj saty boli :-D prvy tanec nakoniec nebol ako prekvapenie, zato skvely...:-) vyzdoba...najali sme si pani v kvetinarstve, pretoze v restike mali v piatok akciu takze som to nevedela prist upravit dopredu...ale spokojnost boal...nebolo to bledomodra s bielou ale tmavsia modra..super:-) 4.,mali sme vlastne napady, ale inspiracie boli aj z tejto stranky a z netu. Fotkami sme sa inspirovali tu....vedeli sme presne co nechceme aj co sa vyzdoby, obradu aj fotiek tyka...a napriek obavam sme boli velmi spokojni. Aj fotografa sme mali z tejto stranky, vesticku a link na manzetove gombiky...a kopec infosiek a inspiracii o menu a o zmene dokladov a pod:-)..velmi nam to pomohlo 5., mali sme pocit ze so svadbami sa roztrhlo vrece...kamkolvek clovek prepol, akykolvek casopis chytil do ruk, zo vsade sa nanho valili nevesty:-) svadobny rok v ktorom sa mi vydali 4 kamosky + my:-)))))))) clovek tu nasiel rychlu odpoved a podporu a to je super:-))))))))))
Odpovedať
no ked uz ste zacali pisat tu a nie do IP tak aj ja sa pridam: 1. zasnubili sme sa 22. (alebo 23.?) decembra, rodicom sme o svadbe povedali 26. januara, cize sme to cele planovali cca 5 mesiacov 2. svadbu sme si na zaciatku predstavovali ako nieco neformalne, niekde vonku "na luke", s jednoduchym jedlom (uz spominane grilovane prasiatko), s kopcom kamaratov a rodinou v pocte cca 100 ludi, vzdy som tuzila po "inych" satach a "brutalnych topankach. 3. svadba sa nakoniec konala v Rolande v DNV (obrad v kostole) pre 80 ludi co bol kompromis, kedze tam maju terasu na ktorej sme nakoniec v tom teple stravili celu noc. Saty som mala "ine" (kratke), topanky "brutalne" (Prada - aj cena bola "brutalna" :-p), bolo hlavne - rovnake menu, potom bufet (ale to sa uz robi vsade), DJ, co sa tyka vyzdoby, tak to som vobec neriesila - objednala som nejake kvety z kvetinarstva co mi robili kyticu - priznam sa ze dodnes neviem co na stoloch bolo =-) zabava bola super - kto chcel tancoval, kto nie kecal na terase. 4. paradoxom je ze - napriek tomu, ze som sa moc "nevyburovala", cize inspiracie som nepotrebovala, na vyzdobe, saty som mala uplne ine ako sa "nosia", obrucky sme mali podla nasho oblubeneho filmu, fotografa Zalana Schustera ktoreho meno sa tu velmi nespomina, Rolando, na ktore su viac zle referenecie ako dobre, a ostatne veci som mala vytvorene z napadov, ktore nejakym zvlastnym sposobom prichadzali, - som na tejto stranke "mierne zavisla" co znamena ze aj 4 mesiace po svadbe sem pravidelne chodim, "obsmrdam" a obkukavam :-) 5. myslim ze tato stranka nie je len o inspiraciach, ale mozno aj o tom, ze tym ze sa ocitneme v jednej zivotnej situacii tak potrebujeme sa porovnavat, radit si a mozno aj trosku sa "pretrcat" pred ostatnymi. a doplnila by som mozno to, ze sa mi zda, ze sa zacina v poslednej dobe dost davat doraz aj na to ako by svadba mala "dizajnovo" vyzerat - t.j doladuju sa jemne detaily, rozdavaju sa darceky, velky doraz je na vyzdobe a celkovom zladeni. Zaroven sa mi paci, ze velmi vela mladomanzelov si vybera dodavatelov cez referencie - a prave na to sluzi tato stranka. :-)
Odpovedať
no niektore si mi napisali spravne aj do IP a niektore sem, v podstate je to jedno:-)) ale kludne piste aj dalsie, cim viac vas prispeje tym to bude objektivnejsie...casu mate este dost, urcite aspon este mesiac kym to uzavriem a zacnem spracovavat ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
1) zasnubili sme sa 30.12.2007 ale mat svadbu sme sa rozhodli az posledny majovy vykend takze sme si dali na to 5 tyzdnov lebo co cert nechcel este pred svadbou som si tyzden polezala v nemocnici. 2) predstavy boli neboli moc som o tom nerozmyslala ,nieco vonku v stane alebo na peknom mieste s terasou a vela , vela kvetmi. Mozno velmi profi foto niekde vonku. 3) svadba bola v 3 hviezdickovom hoteli s peknym parkom, stoly aj stolicky vyzdobene ako som si vybrala z toho co ponukali akurat setrili kvietkami a moja chyba bola ze som sa nesla pozriet pred svadbou ako zdobia a mohla som dokupit kvietky - nebolo ale casu. Saty,zavoj som mala vsetko co som chcela , popolnocne saty som si kupila v zlave aj topanky na svadbu . Obrucky sme si vybrali 3 tyzdne pred svadbou a cena pri preberani sa zahadne zvysila ale dali mi ,, zlavu ,, tak cena zostala taka ako predtym . Kyticu na svadbu som si vybrala 2 lalie predlzene travou s perlickami takze ma cena neprekvapila . Ujo kameraman mudroval trosku viac ako musel ale dalo sa. Hudobnici mali prist traja - prisli dvaja ale dobre hrali. Pierka som si objednala cez net iba ich prislo o 8 menej -nastastie neprisli vsetcia hostia takze nam to nechybalo iba cena zostala taka ako keby tam tych 8 pierok bolo. Neriesila som to. Na vyzdobu auta som zabudla , mama rychlo dala na auto nieco . Odcepcenie som tak odflakla ako asi nikto - ziadny kroj, satky nic , dole zavoj , pierko , vypili sme si , poslubovali na varesku a bolo po. Profi foto vonku sa nekonalo - nebol uz dobry termin bud skoro rano alebo az neskor poobede tak som to nechala tak . Napriek tomu hostia sa velmi zabavali a my dvaja tiez :-) 4) kedze nebolo vela casu pred svadbou tak som rychlo poprezerala pripravne albumy na mojasvadba , hlavne som vyuzila kontakty na dodavatelov siat ,pierka . A dodnes obdivujem ake premyslene a pekne pripravene svadby maju niektory a sem tam sa zapojim do debaty. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
anax, tak chces to v ip ci napisem sem :-D
Odpovedať
dadi, no radsej do IP ale ked uz niektore kocky pisu aj sem, tak je to v zasade jedno ;-)
Odpovedať
ak mate niektore este chut prispiet svojimi poznatkami resp. postrehmi, kludne mi este piste...do konca novembra kludne piste. dakujem
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?