Sobas v kostole po rozvode

Ahojte,je tu niekto,kto chcel ako katolik sobas v kostole,ale jeho priatel bol rozvedeny(civilny sobas neveriaci s neveriacim) a podarilo sa mu vybavit nejaku vynimku?Nakolko to udajme nieje mozne,ale pocula som,ze zalezi aj na knazovi...ma niekto skúsenosť?Dakujem.
Odpovedať
Podla mna ako pri vsetkom zalezi na knazovi. Ked si niekto moze robit den pred sobasom vsetky sviatosti odrazu, tak si myslim, ze aj toto sa bude dat nejak dohodnut.
Odpovedať
ak to bol civilný sobáš mohlo by to ísť. Cirkev tieto sobáše aj tak neuznáva. Najlepšie spravíš ak sa spýtaš priamo na fare, kde by ste mali záujem o uzavretie sobáša.
Odpovedať
@galina307 pytali sme sa,udajne nie je mozny sobas v nasom pripade.Preto skusam tu,ci nebol niekto v rovnakej situacii a vybavil si to.
Odpovedať
Profilova fotka
@annie219 fiha, cudne… u nas su teda na fare velmi prisni, napr. nam nechceli pokrstit maleho kym niesme zosobaseni, a tak isto neprizmurili oko ani pri krstnom rodicovi ked sme sa pytali, ci sa da bez birmovky. Nie neda - Musi mat aj krst aj birmovku. (Toto uvadzam len ako priklad ze tu beru veci vazne) A co sa tyka cirkevneho sobasa, tak ja som rozvedena (civilny sobas) a absolutne ani jeden z kaplanov sa nad tym nepozastavil. Automaticky je ten prvy sobas neplatny z cirkevneho hladiska. Pred Bohom som slobodna, vydata som pred Bohom nebola a teda mozme mat cirkevny sobas. A vlastne prvy krat to pocujem, ze by niekto bral civilny sobas ako cirkevny a teda sa clovek nemoze v kostole sobasit. Ak vas nechcu zosobasit, pripadne skuste inu faru.
Odpovedať
@annie219 môj manžel mal úradny sobáš rozvedený bol 10 rokov v čase keĎ sme sa brali v kostole a nikto s tým nemal problém. Musel doniesť len rozvedové papiere kňazovi pre dokumentáciu a potom spolu dali tajný pokec 🙂 ale žiadne problémy nikto nemal
Odpovedať
@klaudif Bolo nam povedane,ak bol civilny sobas neveriaca/neveriaci,tak ho cirkev uznava ako platny.Keby bol aspon jeden z nich veriaci,vtedy by problem nebol,nakolko pre veriaceho je taky sobas neplatny...no porazit nas ide z toho🙄
Odpovedať
Profilova fotka
@annie219 akoze🤣🤣🤣 nech sa na mna nehnevaju, ale toto je teda argument ako…. Normalne sa v pondelok na toto opytam knaza. Inak… tak si vezmite… to ste mali radsej klamat ze niekt bol veriaci 🤦🏻‍♀️ inak je to strasne, ze co fara, to ine podmienky.
Odpovedať
Žiaľ áno je to tak. Pre cirkev je civilný sobáš dvoch neveriacich rovnako zavazny ako keď sa sobasia veriaci v kostole. Oni totiž inú možnosť nemajú. Pokiaľ by bol co i len jeden z nich veriaci tak potom môže mať svadbu v kostole
Odpovedať
Ďakujem všetkým,asi je to teda vsade tak,dufali sme,ze niekde by sa mohla najst vynimka.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?