Je to žiarlivosť?

Ahoj, jedná sa o voľnú duskusiu. Myslíte si, že je niečo zlé na názore alebo napíšte svoj názor 🙂 (dávam modelovú situáciu z pohľadu ženy) mám osobne názor, že chlap, ktorý je zadaný tak sa samozrejme môže aj nadalej stretávať s inými ženami ako sú napr. v rámci rodiny, kamarátka, kolegyňa, niečo pracovné, nutné vybaviť veci so ženou alebo proste nejaká žena, ktorú poznal ešte skôr ako mňa alebo sa poznajú dlhšiu dobu, že je to nejaká kolegyňa. ale zase nepáčilo by sa mi keby sa počas toho ako má mňa stretával ,,len tak" s inými ženami, pozýval ich na čaj a pod. alebo kupoval nejaké darčeky, ked tak ja som jediná žena, ktorej má kupovať také veci alebo pozývať niekam.
Odpovedať
Môj snúbenec a budúci manžel má prácu investičného poradcu. Jeho práca spočíva v stretávaní sa z ľuďmi v rôznych situáciach - na káve, v restike, u nich doma... Ale už bol aj v bordeli kvôli klientovi. Bežne vozí cudzie ženy v aute. Mne to nevadí ani nesmie lebo to vyplýva z povahy jeho práce. Ale každá z nás má hranice inde, a keď ti to vadí je to legitímne. Myslím si že základ je dôvera a nastavenie si hraníc. Priznám, že s partnerom sme ich hľadali aj za pomoci odborníka (terapeuta).
Odpovedať
@galina307 Dakujem za komentár. Ja som myslela mimo práce 🙂 ale zase ak to vyplýva z práce je to pre mňa iné 🙂
Odpovedať
@vierka_vivusa_viva u neho nie je mimo práce. Aj keď je to nezáväzne tak vždy tam je z jeho strany snaha aby z toho vzniklo niečo pracovné. Jeho predchádzajúce partnerky neboli ok s tým, že sa stretáva kade tade. Vždy je nejaký dôvod na stretnutie (osobné, priateľské, pracovné) a je len na nás či ho akceptujeme 🙂
Odpovedať
@galina307 Ak to vyplýva z práce tak dobre ale zase ,,len tak" mi to príde...nazvem to ,,nevhodné" ved má mňa tak nech sa primárne venuje mne
Odpovedať
Profilova fotka
@vierka_vivusa_viva moj nastavajuci sa nestretava s inymi zenami, tak ako sa ani ja nestretavam s inymi muzmi. (Sukromne. Samozrejme ze mam ja kolegov v praci a aj on kolegyne. Ale na kavicky po praci s nimi nechodime) A ak ma aj zavolal nejaky kamarat z obdobia pred, tak som slusne vysvetlila, ze nie nepojdem. A moj muz to ma tak isto. A ked uz, tak jedine ze by sme sli spolu.
Odpovedať
Profilova fotka
Rozhodne by sa mi to nepáčilo. Rovnako aj ja som sa prestala stretávať sama s kamarátmi a aj ex aj keď som s nimi mala dobrý kamarátsky vzťah…
Odpovedať
@livia_jenna_shmidova Že si sa vzdala mužských kamarátov kvôli mužovi? alebo ako to chápať ked môžem vedieť
Odpovedať
Profilova fotka
Tak stretávať sa naďalej s hociakými ženami ,,len tak" a ešte kupovať darčeky? To ako keby si fakt hľadal niekoho druhého alebo si nechával zadné vrátka. S kolegami zájdeme na pivko/drink, ale vždy sme viacerí (partia), a to pracujem prevažne iba v mužskom kolektíve a môjmu snúbencovi to nevadí, všetkých osobne pozná a mne plne dôveruje 🙂
Odpovedať
@medulienka2112 Tak toto je pre mňa v pohode, ked aj idú po práci na čaj alebo len tak zájdu ked idú ako skupina, že aspoň 3+ ale ako dvojica len tak, no neviem, mám proste názor, že pokiaľ to nie je jeho rodina, dlhoročná kamarátka, alebo, že treba riešiť niečo pracovné v poriadku ale zase novú kolegyňu ked nemusia riešiť pracovné veci...mi príde divné, a celkovo naháňať si ,,ženské kamarátky" počas toho ako je so mnou...by sa mi nepáčilo, n+eveštilo by to nič dobrého, ked má mňa tak nech sa venuje prímarne mne, iste máme každý právo aj na svoje súkromie 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@vierka_vivusa_viva hmm mne napr. sa nepaci ani veta “kazdy mame pravo aj na svoje sukromnie” ak ste “frajeri” mozno ano, ale ak manzelia… tak pre boha ake “moje” sukromie? Vsak sme manzelia, nie je ja a ty. Sme len my. Este aj ked sa napr. pohadame a ja na neho nakydam na messengeri bratrancovi, tak si to precita, ked si kukne moj mobil… a zasmeje sa na tom. Detto plati naopak, ked on mna opinda svojmu naj kamosovi….Sukromie mam jedine ze na zachode😀🤷🏻‍♀️ ci vlastne ani to nie….Bud tam mam jedno z deti alebo rovno vsetkych clenov domacnosti.
Odpovedať
Profilova fotka
@vierka_vivusa_viva nehovorím, že vyslovene vzdala, ale nestretávam sa s nimi sama, ale viacerí - partia alebo aj spolu s partnerom... Súhlasím s tým, čo napísala medulienka2112
Odpovedať
@klaudif s týmto by som sa nemohla stotožniť. So snúbencom máme každý svoje súkromie a sme dohodnutý, že to tak bude aj po svadbe. Rozhodne si nepozeráme mobily, emaily ani iné veci. A budeme mať síce jeden spoločný účet ale aj každý svoje. Takto to vyhovuje nám ale chápem, že iný to majú inak.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@galina307 samozrejme, kazdy podla svojho gusta a skusenosti zivotnych. Kazdy si nastavuje standardy vo vztahu sam. Ja som pisala o nas, na zaklade nasich skusenosti….a zial musim povedat, ze okolo nas su zial vsetci rozvedeni s tym, ze vsade doslo k podvadzaniu, klamaniu… aj ja som v predoslych dvoch vztahoch tak isto bola podvadzana.
Odpovedať
@klaudif tak do mobilu si nečumíme, ani do emailu...ani nikde a zase tiež spolu nemôžeme tráviť 100% času, zase aj on občas aj ja potrebujeme vidieť aj niekoho iného, že zájsť len tak von s kamarátmi
Odpovedať
Profilova fotka
@vierka_vivusa_viva je to ine ked su len dvaja, a ked uz sa jedna o rodinu s dvomi detmi a napr. aj rodinnym domom okolo ktoreho je tiez roboty. Ja vo volnom case idem akurat tak do fitka a letim naspat ak sa vobec nejaky volny cas najde. A s tymi telefonmi a mailami a pod. to nie je, ze ja si idem kazdy den skontrolovat muzov mobil lebo som psychopatka. Ale raz za cas, ked si pozera nieco tak sa opytam co a da mi telefon vsak sa pozri. A ked napr ja pocujem ze mi pipa sprava na messenger a napr kupem jedno z deti tak mu poviem nech ide precita mi to a odpise za mna. Cize ma v ruke moj mobil a vidi mi chaty a kludne aj moze.
Odpovedať
@klaudif pokiaľ to ľudia robia akoby dobrovoľne, že je tam tá dôvera ale keby to niekto vyžaduje tak to už je také psycho
Odpovedať
Profilova fotka
@vierka_vivusa_viva 🤣 psycho… ked to nam ako rodine vyhovuje je to v poriadku. A hlavne zijeme pre rodinu nase dve deti a nie chodit von s kamaratmi. Ja aj muza posielam von, ale on na mna pozre a opyta sa ma ci som sa zblaznila. V podstate ani nema s kym ist lebo aj ostatni jeho kamarati maju “rodinne povinnosti” a co sa tyka skryvania telefonu a pod…. Tak ako to nemoze nikto na silu sa dozadovat ukazat telefon, ale ked by mi moj muz povedal ze mi ho neukaze, tak to by nebol moj muz a nebol by so mnou vo vztahu a naopak. Vrana k vrane sada, rovny rovneho si hlada. Ak sa v takychto veciach nestretnete tak spolu nebudete. V ziadnom vztahu si jeden al druhy nemoze predsa na silu nieco vynucovat.
Odpovedať
Toto sa mi naozaj páči. Vrane k vrane sada. Snúbenec mi už povedal nie keď som sa len tak chcela pozrieť na jeho mobil (nudila som sa) a u mňa to len zdvihlo jeho hodnotu. Ale uznávam, že takto to vyhovuje nám. (A mimoto obaja sme zažili neveru a obaja sme boli neverný v minulosti s inými). Chápeme, že týmto sa nevere nepredchádza.
Odpovedať
Profilova fotka
@galina307 ja som neverna nikdy nebola. O nevere mam svoj nazor. A presne tymto (neukazem Ti) to cele zacalo. Neukaze ked ma co skryvat. A to sa mi zial potvrdilo 3krat.
Odpovedať
@klaudif tak jasné ked skrýva umyselne telefon tak je to divné ale zase len tak prísť za niekym a povedať, že ,,ukáž mi čety a s kým si píšeš,, mi príde divné
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?