Svadba 2021 - sú tu budúcoročné nevesty?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahoj dámy, máme tu medzi nami nevesty pre rok 2021? 8-) Predsa len to nie je až tak ďaleko, ako sa možno zdá, tak si poďme spoločne zamávať a vymeniť si rady, tipy a skúsenosti s plánovaním. Čo všetko už máte pripravené? :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte 🙂 Plánujeme svadbu na október , myslíte si,že sa celá táto situácia ukľudní ? Počítame tak do 100 ľudí ,viac určitw nebude. Mám veľký strach,že kôli corone sa neuskutoční :-/
Odpovedať
Profilova fotka
@simona_sisi_hlavata ostáva nám asi všetkým iba dúfať a pozitívne myslieť, že sa to bude dať. 😊
Odpovedať
My plánujeme na máj, no dúfam že tento chaos sa raz a navždy skončí 😂...rozmýšľame už pomaly nad druhým termínom 😞
Odpovedať
Profilova fotka
Ďakujem baby za odpoveď, treba už len veriť , že tento chaos skončí❤️
Odpovedať
Profilova fotka
Rozmýšľam fakt či začať sa pomaly chystať a počkať kým to skončí. Len mám pocit že toto tak skoro neskončí 🤦‍♀️
Odpovedať
Profilova fotka
@nikushka26 môžem sa opýtať kedy plánuješ svadbu?
Odpovedať
Profilova fotka
@juliamatkova ja som na vážkach, či plánovať niečo alebo počkať 😞 nechcem meniť dátum potom 😭
Odpovedať
Profilova fotka
My sme preložili z 10.10.2020 na 20.2.2021 ale to na 90% nie je reálne, tak ideme asi na 26.6.2021... Leto je najistejšie... ale jeseň sa mi najviac páči 🙂...
Odpovedať
Profilova fotka
My sme si vybrali jeseň jednak preto, že to bude cca rok od zásnub, dovtedy si plánujeme dokončiť prerábku domčeka a snáď aj opatrenia sa dovtedy zlepšia, hoci neplánujeme veľkú svadbu, tak okolo 30 ľudí 🙂 ale... Ktovie čo bude dovtedy... Nechcela by som svadbu bez našej rodiny alebo ju prekladať... 😔
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte nevesty, citujem zo včerajšej správy RÚVZSR: Zachytili sme viaceré otázky, ktoré sa týkali vyhlášky k organizácii hromadných podujatí. Nejasnosti sa objavovali najmä v prípade organizácie obradov a ich civilných verzií. Radi by sme vás touto cestou upozornili na výklad nastavených opatrení: ℹ do počtu 6 sa pri obrade pohrebu, krstu či sobášneho obradu nezapočítavajú osoby, pre ktoré je táto účasť výkonom povolania. Ide napríklad osoby vykonávajúce obrad, prenos truhly, pochovávanie a podobne. ℹ obmedzenie počtu osôb na 6 je platné pre exteriér rovnako ako pre interiér. Súčasná kritická situácia na území Slovenskej republiky nedovoľuje vytváranie väčších skupiniek, ℹ osoby zúčastňujúce sa na podujatí, vrátane osôb uvedených prvej odrážke, musia dodržiavať hygienické podmienky stanovené v predmetnej vyhláške, to znamená najmä odstup 2 metre, okrem prípadov, kde uvedené z povahy obradu nie je možné (sobášiaci sa, prenos truhly...), ℹ v prípade porušenia podmienok uvedených vo vyhláške je zodpovednou osobou organizátor hromadného podujatia, to znamená organizátor obradu (hoci jeho pracovníci sa z povahy výkonu obradu podľa prvej odrážky do počtu 6 nemusia započítavať), ℹ regionálne úrady verejného zdravotníctva v prípade kritickej potreby v ich územnom obvode môžu pristúpiť i k sprísneniu uvedených podmienok, ℹ v prípade nevyhnutnej potreby presiahnuť počet 6 osôb je nutné splniť podmienku, že v dobe začiatku výkonu obradu budú mať všetci účastníci negatívny výsledok RT-PCR alebo antigénového testu na ochorenie COVID-19, nie starší ako 12 hodín, a zároveň musí byť obrad ohlásený na miestne príslušnom regionálnom úrade verejného zdravotníctva, a to najneskôr 48 hodín pred jeho začiatkom, s presným určením času a miesta jeho konania. Vyhlášku v plnom znení nájdete tu: http://bit.ly/ciastka_38-2020 Naším poslaním je chrániť vaše zdravie – pomôžte nám v tom. #chranimevas #ror
Odpovedať
Takže ak to oznámime na príslušnom úrade a zabezpečíme antigénové prípadne pcr testy bude môcť byť na obrade napríklad aj 10 -15 ľudí? Myslíte že do apríla sa uvolnia opatrenia? Stačilo by mi 20 - 30 ľudí nech môže prísť na obrad
Odpovedať
Profilova fotka
@simona_sisi_hlavata 2.7.2021 😊
Odpovedať
Článok sa načítava...
@christina312 áno, ale tie testy nesmú byť staršie ako 12 hodín 😄
Odpovedať
@elaaa123 no veď urobia sa rano pred obradom 😂 a ked bude polka pozitívna môžme ist rovno domov a na obrad len so svedkami 😁
Odpovedať
Ahojte my mame svadbu naplánovanú na september 2021. Termin sme si naplánovali minuly rok hneď po zásnubách. Zatiaľ mame sálu a catering, fotografa, Dja, ľudovú hudbu na odobierku, kameramana, výzdobu a kvety, vizazistku a kadernicku. Ostatne neskôr 🙂len teda už je zrejme najvyšší čas ísť riešiť šaty. Teraz síce ich neporiešim aj tak kvôli situácii 🤨Predstavu mám, len ešte nejaké tie kilecka chcem dať dole . Kedy cca odporúčate ísť skúšať šaty ? Ešte plánujem čo to zhodiť, korona a práca z domu mojej postave neprospeli. Takze nechcem aby mi potom boli veľké ale na druhej strane aby bolo čo to na vyber.
Odpovedať
Profilova fotka
@nikushka26 my plánujeme na polovicu októbra. 🙂 Držím všetkým palce aby sa náš deň konal ❤️
Odpovedať
@athalien dobry den, mozem sa spytat v akom programe ste si navrhovali oznamenie?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, my máme svadbu 14.8.2021 a okrem sály a hudby nemáme absolútne nič. Aj som sa doteraz upokojovala, že na všetko je kopec času, ale ako pozerám, tak už asi nie 😄 😄
Odpovedať
Ahojte, my mame 19.06.2021. Zaklady ako sala, kamera, fotograf, kapela, catering,... uz mame zajednanych. Pomaly zacinam riesit oznamenia, nakupovat dekoracie a podobne. Nechcem sa poddat tomu, ze by nam to ,,covid,, zrusil. Verim, ze sa situacia bude zlepsovat. Kazdopadne drzim palce vsetkym nevestam, aby nam to vyslo podla nasich predstav a myslime pozitivne 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@mooona21 Zdravím, navrhovala som si ich v online Ševt editore 🙂 https://www.tlac-sevt.sk/vyuzite-novy...
Odpovedať
@nikushka26 Aj v lete môže byť svadba krásna stačia k tomu tie správne kvety
Odpovedať
@simona_sisi_hlavata no buďme hlavne v pozitívnej nálade . Ak to tak má byť bude .proste to tak malo byť. Svadba je raz a máme byť šťastné aj keď sa to nedá 😂
Odpovedať
@athalien dakujem
Odpovedať
Ahojte, my mame naplánovanú na 20.8.2021 a začali sme to riešiť až v decembri a to som mala pocit že je dosť neskoro riešiť svadbu pretože už bolo skoro všetko čo sa nám páčilo obsadené. Ale nakoniec sme si vybrali miesto a veľmi sa z toho teším. Asi týždeň som poriadne ani nejedla len s telefónom na uchu som vyvoláva všade kde sa dalo(dúfam že už to bol ten predsvadobny stres a žiaden iný už nebude 😂). Mám už skoro všetko podstatne ale Kostol ešte nemáme a keďže sme v zahraničí tak nemame veľmi čas na predmanželské náuky a hlavne partner nemá birmovku. Má niekto skúsenosti s tím či môže byt svadba v kostole bez birmovky a predmanželskej náuky ? Za info vopred ďakujem 🥰
Odpovedať
@milada1410 Ak máš ty všetky sviatosti, nie je problém, že snúbenec nemá birmovku, svadbu v kostole mať môžete. Ale bez predmanželskej náuky to asi nepôjde, minimálne nejaké stretnutie bude potrebné absolvovať.
Odpovedať
@didaa13 ďakujem 😊
Odpovedať
@simona_sisi_hlavata aj my máme október..23.10. 2021...a dúfam že bude dovtedy všetko OK 💁 si to neviem ani predstaviť že by som to musela prekladať 😕
Odpovedať
Profilova fotka
@lenkaakub my týždeň pred vašou 😄 16.10 už máš niečo zajednane ? Sála a tak ? My ešte nič absolútne lebo vahame či vôbec sa to oplatí . Mám strach z celej tejto situácie :-/
Odpovedať
Profilova fotka
@lenkaakub @simona_sisi_hlavata my máme o niečo pred vami, 18.9.2021 🙂 tiež ešte nemáme nič zajednané, tiež mám obavy zo situácie.. nechcela by som svadbu prekladať alebo ju mať bez rodiny, hoci nás bude asi len do 30 ľudí :-/
Odpovedať
My plánujeme mať 1.5.2021 😞 Budú to 2 roky od zásnub. A to som si minulý rok v máji hovorila, ako dobre že sme to nedali na rok 2020. A veľmi som ľutovala všetky nevesty. No teraz môže byť ešte horšie... Plán bol cca 120 ľudí, ale už uvažujeme nad obedom v reštike, čo tiež môže byť nereálne.. Úplne neviem čo mám robiť.. ma to hnevá veľmi... Ja prekladať nechcem. V tento dátum si chcem môjho nastávajúceho vziať.. asi dôležité je mať pri tom rodičov a súrodencov.. A keď to tak má byť, tak to tak bude.. Ale chápem, žienky, ktoré sa nemajú kde ponáhľať, a chcú všetko prekladať.. ale na aký dátum.. ? kedy bude dobre? Podľa mňa tak ako niekto povedal, kým nebude aspoň 70% ľudí zaočkovaných, opatrenia svadby nad 100 ľudí určite tak skoro nebudú zrušené. Pochopiteľne. Ja si neviem predstaviť presunúť svadbu raz, druhýkrát.. prípadne tretí.. na nervy len. To už človeka aj prejde potom všetko. No napriek všetkému držím všetkým palce.. Ale jednoducho o 3 mesiace nebude ešte dobre...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?