Svadba bez hostiny

Ahojte, najskor som tu mala rozpísany dlhy prispevok popisujuci mnohé veci ale nakoniec som to zmazala... A v kratkosti sa rovno spytam k veci - ako sa po obrade slusne vytratit z pred kostola domov? Nebude absolutne ziadne posedenie, ani s rodinou, ani u nas, ani nic... Proste vyjdeme z kostola, potriasaju sa ruky a povie sa,, dakujeme, majte sa pekne,,? Dakujem za odpovede
Odpovedať
Stačí ak to svadobčanom oznámiš. Povieš, že je len obrad. Prípadne si môžete spraviť pred kostolom pár fotiek a ísť každý svojou cestou.
Odpovedať
Tk asi máte na to dôvod, ste obaja rozvankého názoru, asi vedia aj niektoré osoby že je to tam medzi vami nahnuté, alebo sa niečo stalo. Neviem ako a akeé svadobné oznámenia budete posielať, tam by sa to dalo spomenúť. Lebo prídu iba tí ľudia, ktorým ich dáte, takže pri odovzdávaní /posielaní stačí napr. spomenúť "máme iba obrad, a potom odchádzame na našu súkromnú svadobnú cestu(aj keby iby do vášho obydlia). Alebo do obálky k oznámeniu vložíte lístok s nejakým textom v zmysle Ďakujeme za pochopenie, že po obrade nebude nasledovať svadobná hostina". Prípadne vaši svedkovia , ktorých na obrade musíte mať, môžu pred kostolom poďakovať za účasť na vašom svadobnom obrade , za kvety a gratulácie , prípadne dary, a vy už len odkráčate mávajúc, prípadne nastúpite do auta a adié. Hlavné je, že pri príparave sobášu, a pri rozhovoroch o ňom, hned spomeniete, že máte iba obrad a potom sa všetci rozlúčite. Takáto info sa šíri ako stepný požiar. Bude svadba, bez. Každému rozumnému človeku dopne, že ked ste to spomenuli vopred, a nedostali pozvanie na pohostenie, tak nemajú očakávať kulturák a rezne. Ešte mi napadlo - svedkovia môžu pre kostolom ponúknuť malý prípitok, z košíkov pagáčiky, sladké malé koláčiky, a v tom prípitku spomenú -poďakujú za účasť, gratulácie -ako píšem hore.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od cacianka:

Tk asi máte na to dôvod, ste obaja rozvankého náz…
@cacianka budeme rozdavat pozvanky osobne viac menej, takze tam to spomenieme, ze sa jedna iba o obrad. najvacsie obavy mam o ten moment po obrade pred kostolom. obavam sa, ze ani tam sa nebudu ziadne pripitky a kolaciky rozdavat. navyse, byvame par m od kostola, takze len pesi domov obaja odkracame. bude to tam tiche a trapne, dusna atmosfera, prinajlepsom velmi uzkostna a strojena. v podstate smutna. ale tak to uz neovplyvnime. len som to chcela spravit nejak aspon trosicku dostojne a bezbolestne ten rozchod domov.
Odpovedať
pozvánky na obrad ? to sa nedáva, nepozýva, iba rozdáš oznámenia a spomeniete že "z osobných dovodov iba obrad " neviem teda aké dôvody máte, ale kto chce príde na základe oznámenia, kde je uvedený termín , čas a miesto. kto chce pochopí, kto nie nepomôže ani keby si nakreslila. ked nie je na oznámení uvedené miesto a čas hostiny, ani nebude v obálke samostatná kartička ako pozvanie na hostinu, tak ich nemôže ani napadnúť, aby sa niekde chystali jesť. pri kostole môže váš svedok podakovať za účasť na obrade a popriať šťastný návrat domov
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?