Ako zlepšiť vzťahy so svokrovcami?

Ja uz som z toho na prasky. So snubencom prerabame byt, kde budeme byvat a jeho otec je stale najmudrejsi a vsetko by chcel len dirigovat, riadit, vsetko vie najlepsie, vsetko musi byt po jeho a ked nie, bude ma dlho presvedcovat, ze on ma pravdu. Jeho mama nie je o nic lepsia :( Ja viem, ze asi chcu len dobre, ale naco sa do vsetkeho staraju? Este nam aj diktuju, v ktorej izbe mame spat, kde mame mat skrine, kde vanu a take malickosti... Ani spat kvoli tomu nemozem. Preco sa do toho tak montuju? Ved tam nebudu byvat oni, ale my :( Ako im mam slusne povedat, aby sa do nasich veci nestarali? Teda, slusne som to uz skusala a nepomohlo, tak preto sa bojim, ze raz vybuchnem... :(
Odpovedať
Profilova fotka
@erika04 nedá sa im normálne povedať,že si to chcete urobiť podľa seba? nepochopia?
Odpovedať
ano, da sa. Jasne, ze som to urobila. Ale svokor ma potom zacne presviedcat, vymenuje mi vyhody jeho verzie...potom to necha tak... A na dalsi den pri dalsej prilezitosti s tym zacne znova a mna to uz unavuje a rozculuje :(
Odpovedať
podla mna by to mal najskor riesit tvoj snubenec. ide o jeho rodicov, pozna ich, vie ako reaguju a ako sa ma s nimi rozpravat. On im podla mna lepsie vysvetli, ze si to chcete urobit podla seba. Od teba by to nemuseli dobre prijat, este aby sa nahodou neurazili, alebo aby z toho nevznikol vacsi problem.
Odpovedať
erika bud rada ze sa s tebou aspon bavia.ty moji chcu svojho syna kvoli mne videdit neznesu ma a jedine co tym ziskavaju je to ze stratili nie len syna ale aj svoje buduce vnucata.a to som si nikdy nemyslela ze rodinne vztahy mozu byt az taketo zle.takze si vaz ze vam vobec chcu pomoct.aj ked niekedy prehnana snaha je otravna..ale povedz si ze to moze byt aj hhorsie.ja uz si to povedat nemozem lebo neviem co je horsie.
Odpovedať
súhlasím s drobcek0909 -om nech to rieši tvoj snúbenec.. a ked to nepomôže tak im povedz že ďakuješ za radu, že vieš že chcú len dobre , že to určite zvážiš a urob podľa seba .. raz dvakrát a už sa ti nebudú montovať :-D , alebo skús ho do toho vtiahnuť.. povedz mu že treba obehať obklady, koberce, podlahy.. nech ide s tebou a môžeš ich úplne vyčerpať a možno sa toho vzdajú, aleboo by som ho využila.. ak treba búrať jadro, alebo položiť podlahu, ak je zručný , svokruša ti môže ušiť pekný záclon ak vie šiť.. ..budú sa cítiť dôležitý.. a ty budeš najlepšie :) @erika04
Odpovedať
ja by som sa nad tým vôbec nevzrušovala, jedným uchom dnu a druhým von :-) veď ty si pani domu, a tvoj snúbenec, pokiaľ vie aká je jeho úloha vo vzťahu by mal podporiť teba. A robotníkom keď prídu tak povedz kde chceš mať vaňu ty a nie svokra. Žiada si to vysokú dávku asertivity ale vždy sa to dá. :-)
Odpovedať
@erika04 však im teda povedz,že vaše investície,váš domov,nie ich ;-)
Odpovedať
dakujem baby za odpovede. Presne toto robi aj moj snubenec - vypocuje si ich, hadat sa s nimi nebude, ale aj tak si nakoniec spravi po svojom. Lebo hovori, ze nema zmysel sa s jeho otcom hadat. Lenze on je flegmatik, nema s tym problem. Aj ja viem ignorovat reci, ale len do istej miery... No, bude to pre mna tazka skuska trpezlivosti....
Odpovedať
@erika04 moja, ked som preciala tvoj prispevok . kukala som este raz ci som to nenapisala ja. . u nas je to presne presne to iste. este aj v praci som na prasky tak potom naozaj neviem. snubenec chodi na sluzobky casto a ja som so vsetkymi myslienkami sama .
Odpovedať
ja by som nevydrzala a povedala, ze nech si povedia nazor, ale ze ta aj tak nezaujima a urobite si podla seba.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?